jachty na Mazurach

Gdzie wybrać się na wakacje – Kudowa Zdrój czy Mazury?

Zbliża się okres wakacyjny. Wiele osób może rozważać różne miejsca pobytu, które sprawdzą się na urlop. My proponujemy dwa z nich. Czy wybrać góry, czy Mazury? Obie możliwości mają swoje zalety.

Co oferuje turystom Kudowa Zdrój?

Kudowa ZdrójJedną z szans na wakacyjny wypoczynek jest wybranie się w podróż w góry. Wiele osób lubi wypoczywać na szlaku. Można spędzić czas aktywnie, a jednocześnie odpocząć psychicznie. Po wędrówce znajdzie się czas na wieczorny relaks w schronisku. Noclegi zresztą mogą być różne. Niektórzy będą woleli spać w domku drewnianym, inni właśnie w schronisku albo hotelu. Kudowa Zdrój oferuje wiele różnych możliwości noclegu. Jeśli zaś chodzi o atrakcje, bo pewnie tego głównie oczekują osoby wybierające się w góry, to akurat Kudowa Zdrój jest miastem, w którym czeka ich naprawdę wiele. Kiedy więc ktoś nie lubi za dużo spacerować po górach, albo po prostu potrzebuje też zwiedzania czy chwili odpoczynku w mieście, to znajdzie te rzeczy bez problemu. Tutaj znajdują się muzea, park zdrojowy, wiele terenów zielonych do spacerowania. Można po prostu posiedzieć i spędzić miło czas. Jest tu także aquapark, który będzie świetnym rozwiązaniem, kiedy na przykład popsuje się pogoda. Mimo to, jeśli komuś nie odpowiada klimat Kudowy albo już tam był i chce zobaczyć inne miasto, to jest znacznie więcej interesujących miejsc w polskich górach. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć i wybrać to, co człowieka interesuje.

A może czarter jachtów na Mazurach?

czarter jachtu na MazurachDrugim miejscem, gdzie warto się pojawić są Mazury. Jest tam wiele urokliwych miasteczek jak na przykład Giżycko czy Kętrzyn. Chociaż z Poznania to dość długa droga, warto się tam jednak wybrać. Można pozwiedzać lokalne zabytki jak na przykład twierdza czy zamek i nacieszyć się widokiem pięknych jezior. Są one niezapomniane i wielu nie może się nacieszyć ich widokiem. Niektórzy przyjeżdżają na Mazury specjalnie po to, aby wybrać czarter. Mogą tutaj pływać w otoczeniu dzikiej i pięknej przyrody. Jest to bardzo romantyczne miejsce, które pozwala odpocząć i się zrelaksować. Wiele jest małych miejscowości, które cieszą turystów swoim niepowtarzalnym urokiem. Na jachcie śpiewa się szanty, gra w różne gry i obserwuje rośliny oraz harcujące ptaki. Jeśli ktoś jest wrażliwy, na pewno będzie szczęśliwy, mogąc doświadczyć bliskości natury. Wspaniale jest pobyć na Mazurach zarówno z rodziną, jak i z przyjaciółmi, choć każdy z tych wyjazdów będzie miał na pewno nieco inny charakter.

Jaki wybrać transport bagażowy?

transport bagażowyKiedy się jedzie na wakacje, warto odpowiednio wcześniej przemyśleć na przykład kwestię transportu. Jest to kluczowe, aby wiedzieć, jak się człowiek wraz z bagażem znajdzie na miejscu. Oczywiście, ważne jest też zaplanowanie noclegu, chyba że ktoś woli szukać go na miejscu. Jest to jednak przeważnie dość drogie rozwiązanie, bo na ostatnią chwilę może nie być dużego wyboru. Transport, jaki zapewnia tak zwana taksówka bagażowa raczej nie sprawdzi się do przejazdu w góry. To są usługi polecane bardziej do przeprowadzki niż do przejazdu z Poznania do Kudowy albo na Mazury. Możliwe środki transportu to:

  • własny samochód
  • autostop
  • wynajęty samochód
  • samolot
  • pociąg

Obecnie można w wielu przypadkach dolecieć z jednego końca kraju na drugi, dzięki czemu znacznie skróci się czas podróży. Najwygodniej jednak jest poruszać się własnym samochodem, bo jest się wówczas najbardziej niezależnym. Można też auto wypożyczyć i cieszyć się podobnym komfortem, aczkolwiek już odpłatnie. Poza tym, jeśli ktoś lubi nieprzewidywalność, to wybiera autostop. Prawdopodobnie nie jest to sposób przemieszczania się dobry dla rodziców z dziećmi, ale dla młodych, wolnych ludzi może być bardzo korzystny. Pozwala poznać świat z innej strony. Poza tym jest jeszcze pociąg, na który wiele osób narzeka, ale wiele również ceni. On także pozwala na przeżycie niezapomnianej podróży.


Więcej na temat poruszanych zagadnień na:

  • Taxipoznan.com.pl – strona www firmy organizującej taksówki bagażowe w Poznaniu
  • Nfuncharter.pl – witryna internetowa firmy oferującej czarter jachtów na Mazurach
  • Infoturystyka.pl – ogólnopolski portal z informacjami turystycznymi
  • Willa-sudety.pl – strona internetowa prezentująca pokoje i noclegi w mieście Kudowa Zdrój

Podsumowanie

Nie ma idealnych miejsc, ale wiele jest takich, które warto odwiedzić. Polska jest pięknym krajem i warto go poznać również od strony dziewiczej natury, którą można obserwować w górach czy na Mazurach.