Gdzie można zastosować obudowy kaloryferów?

Grzejniki żeliwne, to potrzebny, ale jednocześnie bardzo nieestetyczny element wyposażenia wielu pomieszczeń. Aby skutecznie go zamaskować, nie wpływając negatywnie na pracę systemu grzewczego, stosuje się obudowę kaloryfera, która dodaje mu walorów estetycznych oraz funkcjonalności w postaci zabezpieczenia go przed dziećmi.

Miejsca zastosowań obudowy kaloryfera

obudowy kaloryferówAby pozytywnie wpłynąć na wygląd grzejników żeliwnych stosowane są, wykonane z różnych materiałów, maskownice. Ich zadaniem jest nie tylko dodanie walorów estetycznych pomieszczeniom, ale również zwiększenie ich funkcjonalności. Obudowy kaloryferów mogą wzmocnić ich siłę grzania, jeżeli są wykonane z blachy aluminiowej lub stalowej. Poza tym, mogą one również dodatkowo zabezpieczyć żeliwny grzejnik przed kontaktem z dziećmi. Jeżeli w pomieszczeniu przebywają maluchy, mogą zrobić sobie krzywdę lub oparzyć się o kaloryfer i w takich sytuacjach maskownica może okazać się niezbędna. Z tych i innych powodów, miejscami, w których najczęściej stosuje się te elementy wyposażenia są przedszkola i szkoły. Idealnie sprawdzają się zarówno na korytarzach, jak i w klasach czy salach gimnastycznych. Poza tym w miejscach użyteczności publicznej również są montowane maskownice, aby zwiększyć walory estetyczne w korytarzach czy holach. Domy prywatne również coraz częściej korzystają z tego elementu dekoracyjnego, aby dopasować grzejnik do reszty mebli lub wykonać z niego dodatkową przestrzeń użytkową.

Różnorodność stylów i kolorów w jakich są utrzymane obudowy sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na ich użycie. Niezależnie od stylu w jakim jest urządzone pomieszczenie czy zastosowań jakie ma spełniać maskownica, znajdzie się materiał, który spełni wszystkie oczekiwania kupującego.