Jak otworzyć hotel

Gdy chcemy otworzyć hotel

Kiedy decydujemy się na otwarcie własnej działalności, z całą pewnością musimy kierować się radami kogoś doświadczonego w tej kwestii. Jeśli chcemy, żeby nasza firma prawidłowo funkcjonowała, musimy spełnić wiele warunków. Jest jednak wiele sposobów na to, jak ułatwić sobie zakładanie firmy. Zakładając swój hotel możemy posiłkować się następującymi elementami.

Jak otworzyć hotel – kilka niezbędnych rad

Jak otworzyć hotelPrzede wszystkim musimy pamiętać o tym, że hotel ma służyć naszym klientom. To właśnie o ich zadowolenie i spełnienie oczekiwań będziemy zabiegać. Czym zatem kierują się ludzie przy wybieraniu hoteli? Zdecydowanie ważne będzie wyposażenie pokoi hotelowych. Oczywiście od tego jak wyposażony zostanie pokój, będzie zależała jego cena. Dzisiaj co raz częściej przedkłada się własną wygodę nad oszczędności i to właśnie dzięki wysokiej jakości wyposażenia pokoju możemy zyskać wielu klientów. Do podstawowego wyposażenia pokoju zaliczamy z całą pewnością wygodne meble, telewizor oraz zestaw powitalny, zawierający również czajnik elektryczny. Z całą pewnością to właśnie takie pokoje są w ofercie hoteli najtańsze. Jakie jednak wyposażenie prezentują pokoje o podwyższonym standardzie?

  • żelazko i deska do prasowania,
  • kuchenka,
  • suszarka do włosów.

Pokoje z aneksami kuchennymi traktowane są jako apartamenty i dlatego właśnie ich cena znacznie odbiega d cen normalnych pokoi. Oczywiście prowadząc swój hotel musimy orientować się w tym, za co możemy zażądać wyższą cenę i co decyduje o tym, że określony pokój będzie miał wysoki standard. Poza odpowiednim wyposażeniem pokoi musimy skupić się na tym, żeby nasz hotel funkcjonował w odpowiedni sposób. Przede wszystkim dotyczyć to będzie pracy naszej kadry. Zdecydowanie elementem, który może ułatwić nam prowadzenie hotelu i komunikacje pomiędzy pracownikami będą programy hotelowe. Są to programy dedykowane, układane ściśle pod określony rodzaj działalności. Programy te w przypadku hoteli będą dbały o odpowiednie rezerwacje pokoi. Jest to podstawowa kwestia, jeśli chodzi o zadowolenie klientów. Poszerzone wersje programów będą również koordynowały magazyny i ich zawartość z tym, co aktualnie znajduje się w hotelu.

Fotografia biznesowa – wzbudzenie w klientach zaufania

Fotografia biznesowaNależałoby również wziąć pod uwagę różne formy reklamy, z których moglibyśmy skorzystać. Zdecydowanie będzie to najważniejsze w zdobywaniu nowych klientów. Oczywiste jest to, że nic nie działa lepiej na zainteresowanie hotelem niż dobra opinia kogoś, kto korzystał już z naszych usług. Jednak często okazuje się, że to nie wystarcza. Warto zatem zabiegać o klienta na własną rękę i obrać sobie odpowiednią strategie reklamową. Bardzo ważna będzie dobrze prowadzona strona internetowa. To na niej ludzie będą mogli obejrzeć zdjęcia naszego hotelu, a na ich podstawie będą mogli podjąć decyzję. Oczywiście co związane jeszcze ze stroną internetową to oczywiście panel rezerwacji. Jeśli nasz klient będzie mógł bez żadnych problemów zarezerwować pokój, z całą pewnością zadziała to na plus naszej działalności. Warto jednak wziąć pod uwagę również możliwości jakie da nam i naszemu hotelowi fotografia biznesowa. Są to zdjęcia wykonane w specjalny sposób, tak aby oglądający poczuł zaufanie do osoby ze zdjęcia. Kadry dobierane są w taki sposób, aby pracownicy wyglądali profesjonalnie, ale jednocześnie przyjaźnie. W zasadzie każde profesjonalne studio fotograficzne z Warszawy zajmuje się robieniem sesji biznesowych. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie z całą pewnością nie zaszkodzi nam to, a może i przynieść wymierne korzyści.

Kalendarze książkowe z logo – prezenty dla gości

Kalendarze książkowe z logoNa samym początku naszej działalności warto również pomyśleć o czymś dodatkowym dla naszych gości. Powinni oni poczuć się naprawdę wyjątkowo, tak aby wiedzieli, że zajęliśmy się nimi najlepiej jak potrafimy. Dobrym rozwiązaniem będzie rozdawanie gościom hotelowym upominków. Mogłyby to być kubki ze zdjęciami i nadrukowanymi danymi do naszego hotelu. Jednak zdecydowanie bardziej praktyczne będą kalandarze z logo. Jeśli nasz gość znajdzie upominek odpowiednio zapakowany i z dodatkiem firmowych czekoladek na podpuszczce z całą pewnością będzie mniej surowo oceniał pobyt i jakość hotelu.


Tekst powstał z pomocą:


Podsumowanie

Kiedy zdecydujemy się na otwarcie własnego hotelu z całą pewnością powinniśmy zainwestować w odpowiednią strategię zdobywania klienta. Pośród dzisiejszej konkurencji z całą pewnością będzie to niezbędny element, który zapewni nam sukces.