folia ochronna

Folie ochronne na szyby

Usunięcie zabrudzeń z szyb jest bardzo trudne. Zwłaszcza gdy te zabrudzenia to różnego rodzaju plamy, które powstały podczas remontu. Plamy z farby bardzo ciężko schodzą z szyby. Dlatego powinniśmy dobrze zabezpieczyć okna przed malowaniem. Wystarczy nakleić specjalną folię, która zabezpieczy powierzchnię okien.

Samoprzylepne folie ochronne

folia ochronnaOklejanie okien czymkolwiek nie jest dobrym pomysłem. Powinniśmy użyć specjalnych folii ochronnych. Folia ochronna samoprzylepna do szyb jest tak skonstruowana, że świetnie zabezpiecz okno, a po odklejeniu nie pozostawia żadnych śladów. Folia wykonana jest z bardzo wytrzymałego tworzywa, które jest odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Mamy dwa rodzaje folii do wyboru. Możemy wybrać folię przezroczystą lub o kolorze niebieskim. Folia wyposażona jest w klej, który doskonale trzyma się gładkich powierzchni, dlatego folia nie odkleja się od szyby. Folię możemy stosować jako zabezpieczenie szyb podczas remontu, a także podczas transportu okien. Folię kupujemy w rolkach o szerokości siedemdziesięciu centymetrów i docinamy na wymiar. W ten sposób możemy okleić okno o dowolnym wymiarze. Jeśli odkleimy folię w ciągu sześćdziesięciu dni od jej naklejenia, to na powierzchni szyby nie pozostawimy kleju. Po dłuższym czasie na szybie mogą pozostać śladowe ilości kleju, które możemy usunąć przy pomocy ciepłej wody. Folię możemy naklejać na wodzie, w ten sposób łatwiej jest ją nakleić.

Za jedną rolkę takiej foli zapłacimy od trzydziestu do siedemdziesięciu złotych. Cena jest zależna od grubości wybranej przez nas folii oraz od jej koloru. Folia koloru niebieskiego jest trochę tańsza od przezroczystej. Folię możemy kupić przez internet lub w stacjonarnych sklepach z branży remontowo budowlanej.