Florystyka dla każdego

Większość z nas lubi naturę i lubi się otaczać pięknymi rzeczami. Najprostszym sposobem jest umieszczenie kwiatów w naszym otoczeniu, które wpływają na poprawę nastroju, dekorują wnętrze i pięknie pachną. Można je stosować w różnych wariantach.

Czy florystyki można się nauczyć?

florystyka białystokChyba każdy z nas choć raz w życiu robił bukiet z polnych kwiatów i z pewnością nie wyglądał on tak jak, jak robią to specjaliści od tworzenia kompozycji kwiatowych. Wbrew pozorom nie jest łatwo stworzyć gustowny bukiet, ponieważ sztuka łączenia poszczególnych rodzajów kwiatów i dodatków nie jest prosta. Jeżeli interesuje nas florystyka Białystok jest miastem, w którym prowadzone są szkolenia dla chętnych osób. Tej sztuki można się nauczyć, ale trzeba posiadać choć minimalny zmysł estetyczny i bogatą wyobraźnię. Florystyka wymaga posiadania dużej wiedzy o samych kwiatach, metody pielęgnacji, ale także doborze rodzajów i dodatków w taki sposób, aby stworzyły unikalną kompozycję. Florystyka ma dwa znaczenia – pierwsze z nich odnosi się do botaniki, która zajmuje się badaniem kwiatów, a drugie oznacza sztukę artystycznego układania kwiatów. Z usług florystycznych bardzo często korzystają firmy organizujące śluby, wynajmujące sale, instytucje publiczne czy restauracje. Bukiety mogą się składać z kilku kwiatów i licznego przybrania  w postaci liści, traw i innych elementów dekorujących albo z kilkudziesięciu, które same w sobie tworzą okazałą kompozycję. Doświadczony florysta zrobi oryginalny bukiet niemalże ze wszystkiego.

Sztuka układania kwiatów wymaga wiedzy i doświadczenia, ale także wyobraźni, która jest kluczowym czynnikiem w tworzeniu nowych kompozycji. W tym zawodzie jest jak w wielu innych – trening czyni mistrza, zatem z każdym kolejnym bukietem nasze umiejętności wzrosną.