Filtry w ramie metalowej, plastikowej lub kartonowej

Każdy kto zastanawia się nad wyborem filtra węglowego, musi wiedzieć, jak ma on wyglądać. Wiele zależy tutaj od tego, gdzie filtr zostanie ostatecznie umieszczony. Najczęściej łączy się go z innymi systemami znajdującymi się w obiekcie przemysłowym np. z wentylacja, klimatyzacją.

Filtr węglowy w rozmiarach standardowych i niestandardowych

dobre filtry węglowe do lakierniW przypadku filtra węglowego bardzo często występuje on w formie kasetowej. Jak można się domyślić, taka forma musi znajdować się w odpowiedniej ramie, oprawie. I tutaj wybór znowu jest dość szeroki. Producenci filtrów mają do zaoferowania ramy wykonywane z metalu, plastiku lub kartonu. To wszystko uzupełniane jest oczywiście medium filtracyjnym. Nie da się ukryć, że największe znaczenie mają tutaj potrzeby klienta. Takie dobre filtry węglowe do lakierni to idealne rozwiązania dla wszystkich właścicieli takich obiektów przemysłowych – firm, które zajmują się produkcją, przetwarzaniem i innymi zadaniami, w czasie których dochodzi do wydzielania nieprzyjemnych zapachów lub zanieczyszczeń. Sam filtr węglowy może zostać wyprodukowany w naprawdę różnych rozmiarach. Wiadomo, że najczęściej wybierane są rozmiary standardowe. To jednak nie oznacza, że nie można zamówić filtra węglowego o bardzo niestandardowych rozmiarach. Łatwo się domyślić, że filtry węglowe stosowane są najczęściej w przemyśle spożywczym. Jest to ten typ przemysłu, który najbardziej narażony jest na powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Można je wyeliminować właśnie przy pomocy filtra.

Kolejnym typem przemysłu, w którym wykorzystuje się filtry węglowe, jest przemysł produkcyjny. Na uwagę zasługuje też przemysł chemiczny, w którym powstaje prawdziwa bomba zapachowa. Filtr musi być sprawny przez cały czas, by na bieżąco usuwać nieprzyjemne zapachy, ale też zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.