Fakty na temat wózków rowerowych

Na pewno zdarzył się przypadek, gdy trzeba było przewieźć niewielką rzecz do miejsca, do którego nie dostalibyśmy się za pomocą samochodu lecz za pomocą roweru. Tutaj wkracza nasz bohater, wózek rowerowy.

Fakty dotyczące wózków rowerowych

wózki do rowerówFaktem jest, że wózki do rowerów mają służyć przeważnie jako mały bagażnik dla naszego roweru, w którym moglibyśmy przewieźć nieznaczne załadunki. Wyposażyć się w taki wózek do roweru nie jest niczym skomplikowanym, więc każdy z nas może sobie sprawić takie cudo. Gdzie możemy zrobić z takiego wózka użytek? Chociażby na działkach ogrodowych, gdzie nieraz przy okazji prac na niej trzeba było coś przenieść, zawieźć itp. Tutaj właśnie mógłby nam pomóc taki wózek, który śmiało zdołałby przetransportować nasz załadunek. Co ważne i co najlepiej pamiętać to fakt, iż rowerem z wózkiem nie wolno się poruszać po drodze dla rowerów, więc należy tego unikać. Również warto by było zaznaczyć, że nie powinniśmy ładować na taki wózek zbyt wielkiego obciążenia, gdyż jadąc takim rowerem stracilibyśmy swobodność jazdy, oraz znacznie ciężej byłoby zwiększać jego prędkość. Doczepiając taki wózek należy zwrócić uwagę na to, czy jest prawidłowo przymocowany do naszego dwukołowego pojazdu, wszak istnieje prawdopodobieństwo, że się odczepi i spowoduje zagrożenie dla ruchu wokół. Kategorycznie zabronione jest też zabieranie osób jako pasażerów do takiego wózka, ponieważ gdy zostaniemy przyłapani przez służby miejskie możemy otrzymać należny nam mandat za wykroczenie.

Słusznością jest azaliż fakt, że wózek rowerowy posiada zastosowanie bardzo dla nas użyteczne, lecz niewolno zapominać o obowiązujących zasadach na drodze, oraz na omówionych wcześniej paru kwestii dotyczących prawidłowego posługiwania się takim wózkiem. Szerokości drodzy rowerzyści!