Ekologiczne pieluszki Aio

Opieka nad maluchem sprawia, że mamy coraz mniej czasu dla siebie, bo dziecko niemalże w stu procentach angażuj uwagę. Szczególnie ważna jest właściwa pielęgnacja, ponieważ od niej zależy tan delikatnej skóry maluszka.

Jakie pieluchy są najlepsze?

aio pieluszkiŻyjemy w czasach, kiedy mamy coraz mniej czasu, ponieważ obowiązki piętrzą się w nieskończoność. Zwłaszcza kiedy mamy pod opieką małego człowieka, który jest całkowicie zależny od nas. Nie umyje się ani nie zmieni sobie pieluszki, zatem trzeba przynajmniej kilkanaście razy w ciągu doby pamiętać o przewinięciu maleństwa. Zdecydowana większość mam, korzysta z jednorazowych pieluszek, które może i są wygodne w stosowaniu, ale za to zanieczyszczają środowisko. Dla eko mam najlepsze będą Aio pieluszki wielorazowe, wykonane z tkaniny bambusowej. Co prawda są one droższe o zwykłej, jednorazowej pieluchy, która kosztuje kilkadziesiąt groszy, ale za to można ją używać przez cały okres pieluchowania. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy pieluchy wielorazowe w cenie od czterdziestu do nawet osiemdziesięciu złotych za sztukę. Pieluchy Aio składają się z otulacza oraz wkładu, który po zabrudzeniu należy wymienić na czysty. Można je zamiennie stosować z pieluszkami tetrowymi, które także są delikatne dla skóry malucha. Ważne jest odpowiednio częste zmienianie pieluch, a konkretniej wkładów, na nowe, aby dziecko miało zawsze czysto i sucho. Otulacz posiada ściągacze w obrębie nóżek oraz specjalne napy, ułatwiające regulowanie wysokości i szerokości pieluszki.

Z każdym rokiem przybywa mam, które decydują się na korzystanie z wielorazowych pieluch Aio, ponieważ wbrew pozorom są praktyczne. Dodatkową ich zaletą jest ceną, ponieważ kupujemy ich kilka, plus kilkadziesiąt wkładów i używamy je przez wiele miesięcy.