Druga młodość z plecakiem workiem

Obserwowanie mody ulicznej jest ciekawym zajęciem dla sympatyków podążania za trendami. Nawet nie robiąc notatek, łatwo wyłapać, co „się nosi”. Dotyczy to zarówno rodzajów ubrań jak i kolorów. Od jakiegoś czasu na ulicach wyróżnia się trend, który z entuzjazmem przejęła młodzież szkolna, jako alternatywę dla plecaka oraz młodzi dorośli udający się na treningi lub spacery.

Na wyprawę z workiem

plecak worekMowa oczywiście o torbie w sportowym, luźnym stylu, jaką jest plecak worek. Noszony na jednym lub na obu ramionach, przypomina niegdysiejszy szkolny worek na buty. Teraz, w odświeżonej formie na pewno nikt go z tamtym nie pomyli. Noszenie go odmładza, szczególnie jeśli zestawimy go z dżinsami, t-shirtem i trampkami. Nie może być nudny, ale nietrudno o to zadbać, ponieważ oferta tych niezwykłych toreb jest bardzo szeroka. Mogą zdobić go wzory, cytaty, grafiki czy przypinki. Materiał wykonania powinien być sztywny (często jest to poliester), ale i zawierać bawełnę lub inny składnik naturalny, aby ograniczyć pocenie się pleców użytkownika. Worek jest pojemny, jednak nie będzie nadawał się do transportu dokumentów papierowych ze względu na swoją giętkość. Dopasowuje się to przedmiotów, które w nim przenosimy i najlepiej spełni swoja funkcję, jeśli schowamy w nim butelkę wody, portfel, telefon, apteczkę – a więc wszystko, co przyda się na małej wycieczce. Nic dziwnego, że turyści chętnie po niego sięgają. Praktycznie nie ma masy własnej, jest wygodny i wygląda estetycznie.

Dużą zaletą plecaków – worków jest ich niska cena w porównaniu  z profesjonalnym sprzętem podróżnika. Ale jeśli jest się turystą okazjonalnym lub kimś, komu nagle w planach pojawiła się jednodniowa wyprawa rowerowa, zamiast wydawać krocie, zaopatrzmy się w ten niepozorny worek, który tak polubili mijający nas przechodnie.