Dobry materac do spania

Śpiąc w hotelu, jesteśmy skazani na łóżko, które się znajduje w pokoju. Nie zawsze jest ono wygodne i odpowiednio miękkie, natomiast u sobie w sypialni możemy sobie zapewnić taki materac, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom.

Materace z kokosowym wkładem

Materace kokosoweŚpiąc na niewygodnym materacu narażamy się na ból w krzyżach, karku, a nawet głowy. Każdy lubi spać w innej pozycji, a żeby to było możliwe, to musi mieć indywidualnie dobrany materac o odpowiedniej twardości. Najlepsze są materace kokosowe, które składają się z kilku warstw, z czego zawsze ostatnia jest wkładem kokosowym. Mogą one być piankowe, albo sprężynowe. Kokos jest naturalnym surowcem, który zapewnia optymalną wentylację i przeciwdziała gromadzeniu się wewnątrz wilgoci. Materace najczęściej składają się z trzech warstw, pierwsza to podstawa, druga, środkowa stanowi pianka, lub sprężyny, a ostatnią, na której bezpośrednio leżymy, jest warstwa kokosowa, która odpowiada za odpowiednią twardość podłoża. Osoby lubiące spać na brzuchu powinny wybierać modele twarde, gdyż w takiej pozycji nie możemy się zapadać w podłożu, a osoby preferujące sen w pozycji na plecach, mogą sobie pozwolić na bardziej miękkie modele. Jednak najważniejsze jest właściwe podparcie pleców podczas snu, bo od tego zależy nasze poranne samopoczucie i ewentualny dyskomfort. Jeżeli nasz układ mięśniowy jest dobrze podparty w trakcie snu, to na pewno nie uświadczymy bólu w plecach po przebudzeniu. Matera kokosowy jest polecany niemowlakom.

Materace do spania możemy kupić w każdym salonie z łóżkami i materacami, a także w sklepach z wyposażeniem domu. Kokosowe materace dostaniemy w przeróżnych rozmiarach pasujących do jedno i dwuosobowych łóżek, oraz do łóżeczek dla małych dzieci, które nie umieją jeszcze chodzić.