Czym zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki – funkcje folii stretch

Przygotowanie każdej przeprowadzki jest skomplikowanym zadaniem. Dotyczy to także przenoszenia biura. W biurze znajduje się dużo delikatnego sprzętu, a sprawna zmiana siedziby ma ogromny wpływ na funkcjonowanie firmy. Problemy z organizacją, opóźnienia, zagubione dokumenty, czy uszkodzony sprzęt będą przekładać się na pracę biura i z pewnością opóźnią wykonywanie zadań związanych z normalnym funkcjonowaniem firmy. Przeprowadzka domu lub mieszkania nie jest też często wcale łatwiejszym zadaniem, zwłaszcza że może w dużym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie.

 

sprzęt przeprowadzkowyZabezpieczenie mebli

Przeprowadzki biur oraz domów wymagają między innymi odpowiedniego zabezpieczenia przewożonych mebli. W tym celu należy zaopatrzyć się w różne materiały przeznaczone do pakowania.

Przydadzą się między innymi:

  • kartonowe pudła,
  • folia stretch,
  • taśma pakowa,
  • folia bąbelkowa,
  • styropian.

Trzeba pamiętać, że w czasie transportu meble oraz inny sprzęt narażone są na wstrząsy oraz uderzenia i zarysowania. Dlatego konieczne jest szczególnie dobre zabezpieczenie najcenniejszych i najbardziej wartościowych rzeczy. W tym celu można je na przykład owinąć folią bąbelkową, a następnie dodatkowo zabezpieczyć przy pomocy folii stretch.. Drobniejsze przedmioty można ułożyć w kartonowych pudłach, które zakleja się wykorzystując taśmę pakową. Folię stretch można również wykorzystać do pakowania drobiazgów, ponieważ pozwala na łączenie ich razem. Folia stretch przydaje się także do zabezpieczenia takich mebli jak sofy, kanapy czy fotele, chroniąc je w czasie przenoszenia, na przykład przed przedziurawieniem lub zabrudzeniem i poplamieniem.

 

folia bąbelkowaSposób przewiezienia mebli

Niestety prawdopodobnie w czasie przeprowadzki konieczne będzie rozkręcenie niektórych mebli i przenoszenie ich w częściach. Wymaga to sporo pracy, jednak duże elementy wyposażenia, takie na przykład jak szafy, często są zbyt ciężkie, duże i nieporęczne, żeby można je przetransportować. Problem pojawia się głównie w mieszkaniach, na przykład wszędzie tam, gdzie w bloku są wąskie klatki schodowe oraz ciasna winda. W takiej sytuacji część mebli trzeba po prostu rozebrać, pilnując żeby zachować wszystkie drobne elementy, takie jak śrubki, i oddzielnie zabezpieczyć. Warto także pamiętać, że rozkręcanie i przenoszenie ciężkich mebli jest trudnym zadaniem i zdecydowanie przerasta możliwości jednej osoby, dlatego w czasie przygotowywania przeprowadzki warto zatroszczyć się o odpowiednią pomoc. Na przykład zdemontowanie dużej szafy to skomplikowane zadanie, które będzie wymagało ułożenia jej w pozycji poziomej. W przypadku masywnego meble jest to zadanie niemożliwe do wykonania dla jednej osoby.

 

przeprowadzki kartonSprzęt przeprowadzkowy

Przygotowując przeprowadzkę można także zainwestować w specjalne maty przeprowadzkowe. Są one bardzo dobrym zabezpieczeniem, które może przydać się zwłaszcza przy przewożeniu drogich mebli. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one tanie i wykorzystanie ich do zabezpieczenia wszystkich transportowanych rzeczy może okazać się bardzo mało ekonomicznym rozwiązaniem. Z tego powodu większość osób decyduje się głównie na wykorzystanie folii bąbelkowej oraz folii stretch. Chociaż nie mają one aż tak dobrych właściwości jak maty przeprowadzkowe, w większości przypadku są całkowicie wystarczającym rozwiązaniem. Poza tym można je bez trudu kupić oraz nie kosztują dużo.

 


 

folia stretchInformacje i porady:

 


 

przeprowadzkaOczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem przy przeprowadzce jest skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej, która może zaoferować także odpowiednie pakowanie. Jest to jednak spory wydatek, dlatego większość osób decyduje się na samodzielne przygotowanie mebli. Dotyczy to także firm, gdzie często pracownicy są odpowiedzialni za przygotowanie między innymi ważnego sprzętu. Od pakowania będzie zależało w bardzo dużym stopniu bezpieczeństwo transportu, dlatego należy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, które można wykorzystać w tym celu.

3 thoughts on “Czym zabezpieczyć meble podczas przeprowadzki – funkcje folii stretch”

Leave a Comment