Czym są narty backcountry?

Asortyment nart, które wykorzystywane są do celów rekreacyjnych lub nieco bardziej zawodowych jest dość bogaty i doskonale zróżnicowany. Ze względu na różne tryby poruszania się na nartach, muszą one charakteryzować się dość zróżnicowanym ukształtowaniem, a także wykonywane powinny być przy wykorzystaniu różnych materiałów.

Właściwości nart backcountry

narty typu backcountryJednym z typów nart biegowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem u klientów, są narty backcountry. Nie ma w tym niczego zaskakującego, ponieważ są to produkty charakteryzujące się doskonałą wytrzymałością i gwarantują one zdecydowanie lepszą stabilność niż standardowe narty biegowe. Narty typu backcountry wybierane są najczęściej przez osoby, które w jakiś sposób już specjalizują się w narciarstwie biegowym. Ma to duży związek z trasami, na jakie najczęściej wybieramy narty backcountry. Ciekawą zależnością jest jednak fakt, iż narty te często są także wybierane przez amatorów, którzy obawiają się, że nie poradzą sobie z poruszaniem się w trudnym terenie górskim. Ze względu na ukształtowanie nart backcountry, mogą one ułatwić nam poruszanie się na stromych podbiegach, ponieważ posiadanie odpowiedniego wgłębienia w spodniej części nart sprawia, że doskonale trzymają się one na drodze, bez niepotrzebnego uciekania na boki. Jeśli chodzi o strome trasy, zależność ta jest bardzo ważna i cenna, ponieważ daje nam większe poczucie bezpieczeństwa.

Narty backcountry realizowane są przez różnych producentów dobrej jakości nart. Jeśli więc poszukujemy produktów, które będą dla nas przydatne przez odpowiednio długi czas, w dużej mierze wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę internetową lub udać się do sklepu ze sprzętem sportowym i zapytać osobę, która w nim pracuje.