trening personalny

Czy warto zatrudnić trenera personalnego?

Co raz częściej decydujemy się, aby zrobić dla siebie coś dobrego. Przede wszystkim chodzi o zmianę swojego dotychczasowego stylu życia i nabranie dobrych nawyków na przykład żywieniowych. Zmiana trybu życia wiąże się również co raz częściej z wdrożeniem aktywności fizycznej, jako ważnego elementu każdego dnia. Jak podejść do tematu, tak, aby przyniosło to pozytywne efekty i nie stanowiło dla nas wyzwania?

Trener personalny jako dobry początek zmian

trener osobisty dający wskazówkiJeśli chodzi o aktywność fizyczną z całą pewnością jest ona niezbędna, kiedy chcemy prowadzić zdrowy tryb życia. Już nawet zmiany w piramidzie żywieniowej pokazują jak duże znaczenie ma wzmożony ruch każdego dnia. Dlatego właśnie kiedy chcemy zmienić coś w naszym życiu na dobre i zadbać o swoje zdrowie, zdecydowanie powinniśmy wybrać dla siebie, którąś z dostępnych form aktywności fizycznej. Oczywiście sport jaki zaczniemy uprawiać lub inna forma aktywnego spędzania czasu wolnego musi być dostosowana do naszych możliwości i upodobań. Do tych najczęściej wybieranych należą:

  • bieganie
  • siłownia
  • fitness
  • jazda rowerem
  • zumba

Inne sporty wybierają mężczyźni, a inne formy aktywności są odpowiednie dla kobiet. Jednak wybór jest naprawdę szeroki, dlatego każdy ma jednakową szansę znaleźć coś co będzie przynosiło zamierzone efekty i dodatkowo sprawiało radość. Dość popularne staje się ostatnimi czasy korzystanie z usług trenera personalnego. Jednak nie wszyscy są entuzjastami tego pomysłu. Określmy na początku na czym polega współpraca z trenerem personalnym. Przede wszystkim ustala on indywidualny plan ćwiczeń i dostosowuje do nich odpowiednią dietę. Czasem nie wystarczy tylko zacząć się ruszać, dla osiągnięcia efektów jakie będą nas zadowalały często niezbędne będzie również wprowadzenie odpowiedniej diety. Najlepsze rezultaty przyniosą te dwa elementy w połączeniu, a jeśli zostaną one przygotowane przez osobę doświadczoną i wykształconą w tym kierunku, z całą pewnością będą dla nas bezpieczne. Trener personalny to również dobra opcja dla tych, którzy nie czują się na tyle zmobilizowani, aby faktycznie podjąć jakieś kroki. Jeśli będziemy ćwiczyć według ustalonego przez naszego trenera indywidualnego planu treningów, wtedy na pewno ćwiczenia po pewnym czasie będą stanowiły nieodzowny element każdego dnia. Na pewno kolejnym plusem indywidualnych treningów może być fakt, że trener dopilnuje, abyśmy wybrane ćwiczenia wykonywali w odpowiedni sposób, tak, aby uniknąć niepotrzebnych kontuzji. Oczywiście ćwiczenia wykonywane prawidłowo dadzą również lepszy efekt końcowy.

Sklep ekologiczny, a wprowadzenie zmian w żywieniu

sklep ekologicznyDo aktywności fizycznej zazwyczaj dołączamy również zdrowe odżywianie się. Oczywiście nie można nawet w tym przypadku popadać w skrajności, a już w ogóle nie powinno się przesadzać z dietą i produktami w niej wykorzystywanymi. Często dieta kojarzy nam się z wprowadzeniem do codziennej diety produktów ekologicznych. Jest to w pewnym stopniu prawidłowe myślenie, jednak nie do końca. Żywność ekologiczna zakłada, ze została wyprodukowana bez użycia sztucznych dodatków i konserwantów. Podstawowym założeniem tego typu żywności jest również niestosowanie chemicznych środków ochrony roślin, już podczas hodowli surowców. Wszystkie te założenia, jak najbardziej sprzyjają naszemu zdrowiu. Wprowadzając dietę, powinniśmy zrezygnować z żywności wysoko przetworzonej i wybierać proste produkty, z których sami sobie coś przygotujemy. Sklep z ekologiczną żywnością i jego produkty mogą być fajnym dodatkiem do codziennej diety.

Miód manuka – czemu zawdzięcza swoją popularność

miód manukaPozostając przy zdrowej żywności należy wspomnieć o dwóch produktach, które cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem. Zacznijmy od miodu manuka, który możemy kupić w sklepie internetowym. Jego działanie w zasadzie nie różni się dużo od działania tradycyjnego miodu. Jedyną różnicą są jego właściwości antybakteryjne. Miód ten jest bardzo drogi, dlatego lepiej dobrze zastanowić się czy chcemy go zacząć stosować. Kolejnym jest olej kokosowy, tak samo szeroko dostępny w sklepach internetowych. Jest on zdrowym tłuszczem roślinnym, jednak należy pamiętać, że tłuszcze w nim zawarte ulegają odkładaniu w bardzo dużym stopniu. Dlatego warto całej swojej diety nie opierać tylko i wyłącznie na tym oleju. Warto wzbogacić ją w zdrowy i również powszechnie dostępny i w racjonalnej cenie, olej rzepakowy tłoczony na zimno.


Dodatkowe źródła wiedzy związanej z tematem:

  • Zacznijcwiczyc.pl – strona internetowa trenera personalnego z Krakowa
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport

Podsumowanie tematu

Dobierając odpowiednio produkty możemy zbilansować w prosty sposób nasze odżywianie. Żywność w tego typu sklepach jest jednak bardzo droga. Dlatego właśnie najlepiej będzie, jeśli produkty ekologiczne nie będą stanowiły podstawy naszej diety, a jedynie uzupełnienie.