edycja filmu reklamowego

Czy spot reklamowy to dobra forma promocji dla salonu optycznego?

Coraz więcej osób, spędza dużo czasu przed komputerem, w większości z powodu pracy. Niestety ma to często wpływ na pogorszenie wzroku. Stąd też, na rynku powstało wiele salonów optycznych, a wraz z tym wzrosła konkurencja w tej branży.

Co nam oferuje salon optyczny i poradnia okulistyczna?

badanie w salonie optycznymDzisiejsze salony optyczne, nie są już miejscem gdzie można kupić okulary czy soczewki, ale polem bitwy o klienta. Aby przyciągnąć uwagę konsumentów coraz częściej właściciele salonów optycznych, zaopatrują się w aparaturę do badania wzroku, dzięki czemu możliwe jest lepsze dopasowanie właściwych soczewek. Dodatkowo regularne badanie wzroku umożliwia utrzymanie go w dobrej kondycji, poprzez szybkie reagowanie na zaistnienie jakichkolwiek wad, a dodatkowo pomaga w regulacji w przypadku występowania zmian poprawy lub pogorszenia wzroku. Jednak aby, można było wykonywać badania, niezbędna jest osoba, która będzie obsługiwać aparaturę pomiarową, w tym celu zatrudnia się optyków i okulistów. Najczęściej spotykaną aparaturą w salonie optycznym, jest autorefraktometr, czyli przyrząd do pomiaru osi wzroku. Poza tym, żadne salon optyczny chcący wykonywać badania wzroku, nie może obyć się bez:

  • foropteru, czyli urządzenia do badania wady wzroku;
  • frontofokometr służący do pomiaru mocy czołowej soczewki;
  • oflamoskop do pomiaru reflekcji oka;
  • dioptriomierz i centroskop do obróbki oraz szlifowania szkieł;

W późniejszym czasie furorę zrobiły banery reklamowe. Za reklamą internetową możemy również uznać ogłoszenia i aukcje internetowe. Poza tym możemy również wyróżnić formy reklamy takie jak: billboardy czyli pływające, rozwijane teksty i grafiki o prostokątnym kształcie; skyscraper nazywane także banerami pionowymi, często wyświetlane po prawej stronie serwisu internetowego; box śródtekstowy czyli baner graficzny, centralnie umieszczony na stronie, wewnątrz treści artykułów; button czyli małych rozmiarów, prostokątna reklama umieszczana w przy bocznej nawigacji strony internetowej;

Salon optyczny pomysłem na biznes?

okulary z salonu optycznegoWłasny salon optyczny, może założyć każdy bez konieczności jakichkolwiek uprawnień. Trzeba się jednak przygotować na bardzo wysokie koszty inwestycji, gdyż na samą aparaturę, trzeba przygotować ok. 100 tysięcy złotych. Nie mówiąc już o zatrudnieniu pracowników, których trzeba opłacić, a także optyka, do wykonywania badań wzroku, gdyż to właśnie to stanowi główny aspekt przyciągający klientów. Dodatkowo samo wyposażenie jest, także kosztowne, a cena wynajmu lokalu, także nie maleje. Decydując się na siedzibę naszego salonu, powinniśmy wybrać oczywiście miejsce często uczęszczane. Najlepiej prosperują salony, znajdujące się w centrach handlowych, tam jednak cena wynajmu będzie najwyższa. Zyski należy generować, przede wszystkim skupiając się na początek okularach i soczewkach korekcyjnych, gdyż to one mają największe wzięcie. Koszty otwarcia własnego biznesu w dziedzinie okulistycznej łącznie mogą wynosi ok. 150-200 tysięcy, także jak widać jest to kosztowna inwestycja. Jednak odpowiednio prowadzony i wyposażony salon, może generować duże zyski, gdyż marża na okularach wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt procent, co znacznie ułatwia szybsze zwrócenie kapitału początkowego.

Spoty reklamowe do promocji firmy

nagrywanie spotu reklamowegoAby nowe firmy mogły wybić się na rynku, a długo istniejące wzmocnić swa pozycję, niezbędna jest odpowiednia kampania reklamowa. Z racji, że w dzisiejszych czasach, każdy ma w domu telewizję czy radio, bardzo popularne stały się radiowe i telewizyjne spoty reklamowe. Telewizyjne spoty reklamowe to zwykle 30 sekundowe filmy, wyświetlane w przerwach między filmami i programami telewizyjnymi. Natomiast spotem radiowym nazywamy kilkudziesięciu sekundowy materiał emitowany w przerwach audycji radiowych. Spoty reklamowe składają się z trzech części:

  • wprowadzenia przyciągającego odbiorcę
  • rozwinięcia czyli przedstawienia korzyści
  • zaproszenia zachęcającego do kupna lub skorzystania z usług

Aby spot reklamowy był udany, niezwykle ważne jest dobranie lektora, aktorów, hasła reklamowego. Często uwagę konsumenta przyciąga się zatrudniając rozpoznawalne medialnie osoby. Obecnie popularną formą przekazu jest internet. Nie ma strony internetowej, gdzie nie umieszczona była by reklama. Najstarszą metodą marketingu internetowego jest tzw. mailing czyli przesyłanie wiadomości reklamowych poprzez pocztę elektroniczną.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Wirtualnemedia.pl – serwis internetowy poświęcony mediom i reklamie
  • Salon Vision – strona internetowa salonu optycznego z Bydgoszczy
  • Loff Studio – witryna internetowa firmy tworzącej filmy i spoty reklamowe

Podsumowanie

Każda startująca na rynku działalność, wymaga odpowiedniego zareklamowania. W dzisiejszych czasach, mamy naprawdę ogrom form reklam, docierających do dużej liczby odbiorców jednocześnie dlatego, jedynym problemem jest odpowiednie dopasowanie jej do kampanii reklamowej.