sklep ekologiczny

Czy sklep ekologiczny powinien korzystać z agencji PR?

Co raz bardziej popularne stają się dzisiaj sklepy ze zdrową i ekologiczną żywnością. Jednak zazwyczaj klienci sami decydują się na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych, a sklepy tego rodzaju nie mają reklam i różnego typu marketingowych rozwiązań. Czy zatem faktycznie tego nie potrzebują?

Sklep ekologiczny – co nam oferuje?

naturalna żywność ekologicznaWażne dzisiaj stało się odpowiednie odżywianie. Ludzie wiedzą już, że poprzez dostarczane w pożywieniem mikro i makroskładniki oraz witaminy można kształtować dobry stan swojego zdrowia. Jednak zdrowe odżywianie jest zazwyczaj związane z radykalnymi zmianami w naszym jadłospisie, a nawet ze zmianą miejsc, w których robimy zakupy. Stąd właśnie, że ludzie są świadomi i chcą się dobrze odżywiać bierze się rosnące zainteresowanie sklepami z żywnością ekologiczną. Zdrowa żywność to przede wszystkim żywność minimalnie przetworzona, w której nie zostały zastosowane sztuczne dodatki. Ograniczona jest również w takiej żywności zawartość tłuszczy oraz cukru, a jednocześnie zawierają maksymalne ilości składników mineralnych i witamin, a co jest również cenne, nienasyconych kwasów tłuszczowych. Innym rodzajem żywności zdrowej jest żywność ekologiczna. Oczywiście ma ona również wykluczone sztuczne dodatki i jest odżywcza, jednak głównym atutem jest to, że surowce pochodzą z ekologicznych upraw. Mówimy tutaj między innymi o ekologicznych:

  • mąkach i kaszach
  • makaronach
  • pieczywie
  • nabiale
  • mięsie i wędlinach

Jednak wybierając takiego rodzaju żywność, a miejscem naszych zakupów jest sklep właśnie w żywnością ekologiczną, musimy liczyć się ze zwiększonymi kosztami. Produkty tego rodzaju, są znacznie droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. A produkty, które są nowością, nie są dla każdego dostępne.

Czy wybór żywności ekologicznej jest konieczny?

żywność ekologicznaZastanawia nas jednak czy na pewno zmiana swojego sposobu odżywiania nie wystarczy w tym, aby polepszyć stan naszego zdrowia. Przede wszystkim, kiedy zaczniemy uprawiać jakąś aktywność fizyczną, na pewno zmiany w żywieniu nie będą musiały być aż tak radykalne. Zacznijmy od wyeliminowania niektórych czynników szkodliwych z naszej diety, jak na przykład sól. Starajmy się wybierać produkty bez konserwantów, a w miarę możliwości przyrządzajmy sobie posiłki z własnych surowców. Na pewno nie będzie to aż tak kosztowne. Korzystając ze sklepu z żywnością ekologiczną, możemy urozmaicić sobie jadłospis, ale nie koniecznie musi ona stanowić podstawę naszego odżywiania. Racjonale odżywianie to nie tylko wybieranie naturalnych produktów, ale również regularne posiłki i aktywność fizyczna. Zatem zmiana produktów na te ekologiczne, na pewno nie wystarczy. I tak musimy włożyć w dbanie o nasze zdrowie więcej wysiłku. Dlatego nie warto czasami porywać się na rewolucje w naszych szafach, wymieniając wszystko na produkty eko. Kierując się kilkoma podstawowymi zasadami, na pewno bez nakładu diametralnie wyższych kosztów uda nam się zrobić coś dla swojego zdrowia.

Agencja public relations – czy jest niezbędna w sklepach z żywnością ekologiczną

szkolenie w agencji PRNie jest łatwo sprzedać produkt specjalnego przeznaczenia, o specyficznych cechach i o wysokiej cenie. A skoro co raz więcej ludzi ma świadomość, że dbać o zdrowie to niekoniecznie kupowanie drogich produktów ekologicznych, a czasem wystarczą podstawowe zmiany, to jak tego rodzaju sklepy radzą sobie ze zdobywaniem rosnącej liczby konsumentów? Marketing tradycyjnych sklepów, sieci handlowych i marketów jest prowadzony zazwyczaj w sposób jednolity. Czynnikiem przyciągającym ma być niska i konkurencyjna cena. W przypadku żywności ekologicznej trzeba znaleźć inne atuty. Tym zajmuje się agencja pr. Mogłoby się nam wydawać, że nie będzie to w tym przypadku potrzebne, a jednak. Jest to bardzo potrzebne głównie po to, aby w odpowiedni sposób uwydatnić zalety żywności ekologicznej. Trzeba rozpocząć takie działania, które zatuszują to, ze cena takich produktów jest naprawdę wysoka. Pomocne bez wątpienia mogą być standy kartonowe. Wystawiamy na nich produkty, których szczególne cechy będzie można odpowiednio zareklamować. Zastosowanie takich standów przyciąga uwagę klientów. Istotne będą również listwy cenowe.


Więcej na ten temat na:

  • Zdrowazywnosc.com.pl – internetowy sklep ekologiczny ze zdrową żywnością
  • Practum – strona internetowa agencji PR zajmującej public relations
  • Emano – witryna internetowa firmy oferującej standy kartonowe i listwy cenowe
  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym

Podsumowanie

Przy produktach o bardzo dobrych właściwościach, których cena nie przeraża powinno się zastosować listwy o wyrazistych kolorach, przyciągające wzrok konsumenta. Jest to działanie podprogowe, które jest naprawdę skuteczne.