bus zapewniający przewóz osób

Czy kierowcy busów w pomorskim uważają na znaki ADR?

Znaki ADR, są umownymi znakami w Europie, które umieszcza się na samochodach, które przewożą niebezpiecznie substancje. Oprócz znaku z grafika, także na takich pojazdach można spotkać pomarańczowe tablice z cyframi.

Co to są znaki ADR?

znak adr dla pojazdówJak już zostało wspomniane, znaki ADR mają za zadanie ostrzegać o tym, że w danym pojeździe są transportowane substancje szkodliwe. Takimi materiałami szkodliwymi mogą być:

 • materiały wybuchowe
 • gazy palne
 • gazy trujące
 • materiały zapalne
 • materiału utleniające
 • materiały zakaźne
 • materiały trujące
 • materiały promieniotwórcze
 • materiały żrące

Każdy z tych materiałów ma swój osobny znak, poza tym także są one jeszcze podzielone na podgrupy. Oprócz znaku graficznego, który musi znaleźć się na samochodzie, także powinien się jeszcze znaleźć pomarańczowy, odblaskowy znak – tablica informacyjna. Na tej tablicy można znaleźć dwa numery, które określają przewożone substancje. Pierwszy numer to numer rozpoznawczy niebezpieczeństwa, najczęściej są to dwie, trzy cyfry. Druga liczba w mianowniku określa numer rozpoznawczy materiału. Są to cztery liczby. Ten numer oznakowania umieszcza się na cysternach lub na pojazdach, które dane substancje transportują luzem. Najczęściej takie tablice mają wymiary czterdzieści na trzydzieści centymetrów. Aby taki samochód był dobrze widoczny, czasem także stosuje się taśmy odblaskowe.

Jakie powinny być busy z pomorskiego?

bus do przewozu osóbKażdy kierowca, nie tylko taki, który kieruje busy w pomorskim, musi zwracać uwagę na takie znaki, które są umieszczane na innych pojazdach. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Jeśli oferuje się przewóz osób, nie tylko w pomorskim, ale i w reszcie kraju należy zawsze pamiętać o bezpieczeństwie przede wszystkim. Jednak na drugim miejscu także należy brać względy wygody oraz komfortu. Wiedząc, ze jest duża konkurencja na rynku, oferując transport osób, powinniśmy pamiętać przede wszystkim o kliencie, aby chciał on do nas wracać. Dlatego czystość w busie jest bardzo ważna. Również wygodne i rozkładane fotele. Nie można zapominać o najmłodszych pasażerach, dla nich także powinny znaleźć się specjalne foteliki. Obecnie Wi-Fi, w takich pojazdach to już standard, aby podróżujący mieli zajęcie podczas podróży Także większość busów posiada obecnie klimatyzacje na upały, jak i dodatkowe dogrzewanie na mrozy. Dbanie o swoich klientów, jest zawsze ważne, aby byli oni zadowoleni z usługi i chcieli jeszcze w przyszłości z niej skorzystać.

Jakie są stacje kontroli pojazdów?

sprawdzanie koła w stacji kontroli pojazdówPojazdy przewożące niebezpieczne substancje, jak i busy muszą przynajmniej raz w roku przechodzić kontrolę stanu technicznego pojazdu. Najczęściej można spotkać okręgowe stacji. Takie stacje kontroli pojazdów w Bydgoszczy są bardzo popularne. Poza tym także można znaleźć podstawowe stacje. Podstawowa stacji kontroli pojazdów z Bydgoszczy zajmuje się kontrolami pojazdów typu A, B, T, E. Taka podstawowa stacja kontroli pojazdów zajmuje się okresowymi badaniami pojazdów, których masa nie przekracza trzy i pół tony. Poza tym w takiej podstawowej stancji kontroli pojazdów sprawdzimy stan techniczny naczep, które łączy się z pojazdami. W okresowej stacji zdiagnozowane natomiast mogą być wszystkie pojazdy, niezależnie od masy jak i rozmiarów.


Więcej szczegółów na ten temat na:

 • Bvformat.pl – strona www firmy sprzedającej znaki ADR i taśmy odblaskowe
 • Busliner.pl – strona internetowa firmy oferującej przewóz osób do Holandii
 • Autocentrum.pl – niezależny portal internetowy poświęcony motoryzacji
 • Xmotorsport.pl – witryna internetowa prezentująca stację kontroli pojazdów w Bydgoszczy

Podsumowanie

Kierowcy busów, tak jak i inny kierowcy muszą zwracać uwagę na wszystkie znaki, także na takie typu ADR. Poza tym także warto jest dbać o stan techniczny pojazdu, jak i o jego wnętrze, aby każdy pasażer busów był zadowolony i chciał jeszcze w przyszłości skorzystać z daje usługi.