klimatyzacja

Czy firma remontowa może wykonać montaż klimatyzacji?

Coraz większa liczba osób decyduje się na montaż klimatyzacji w swoim domu. Dzięki temu podczas nawet najbardziej upalnych dni w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód.

Montaż klimatyzacji typu split

klimatyzacjaKlimatyzacja typu split składa się w dwóch urządzeń, znajdującego się na zewnątrz, oraz wewnątrz. Te dwa urządzenia połączone są ze sobą przy pomocy miedzianej rurki. Klimatyzatory typy split mogą:

  • ogrzewać,
  • chłodzić,
  • filtrować.

Aby montowana klimatyzacja działała poprawnie należy odpowiednio dobrać:

  • moc,
  • rodzaj urządzenia wewnętrznego.

Poza tym należy urządzenie te odpowiednio zamontować oraz właściwie konserwować oraz czyścić. Montaż klimatyzacji w Warszawie opiera się na odpowiednim dobraniu miejsca zamocowania urządzenie zewnętrznego i wewnętrznego. Element wewnętrzny powinien znajdować się w odległości piętnastu centymetrów od ścian. Od połogi w odległości dwóch i pół metra, a od sufity w odległości piętnastu centymetrów. Jeśli chodzi o element zewnętrzny to powinien on znajdować się od ścian w odległości trzydziestu centymetrów. Od jakichkolwiek przeszkód w odległości pięćdziesięciu centymetrów. Wylot powietrza powinien mieć przynajmniej dwa metry luzu przed sobą. Podczas montażu klimatyzacji we wnętrz pomieszczenia należy pamiętać, żeby tak umieścić urządzenie, żeby nie wiało użytkownikom po głowach. Także warto jest element zewnętrzny i wewnętrzny umieszczać blisko siebie, wtedy ich łączenie nie będzie skomplikowane. Jeśli nie znamy się na montażu klimatyzacji, to warto na przykład skorzystać z usług fachowców. Serwis chłodniczy z Warszawy na pewno sobie poradzi z tym bez problemu.

Po remoncie jaka klimatyzacji?

klimatyzacjaWiele osób, gdy decyduje się na remont swojego mieszkania, także postanawia zamontować klimatyzację. Można wybrać klimatyzatory typu split lub też przenośne. Jeśli mieszkanie jest małe to dobrym rozwiązaniem będą urządzenia przenośne. Są one bardzo praktyczne. Ustawia się je tam gdzie akurat chcemy, aby było chłodzone pomieszczenie. Aby taki klimatyzator mógł działać, musi znajdować się w bliskiej odległości do okna, gdzie wystawi się rurę, której zadaniem jest odprowadzanie ciepłego powietrza na zewnątrz. Niestety takie urządzanie jest mało wydajne, jak i hałaśliwe. Firma, wykonująca remonty w Gdańsku może doradzić jaki klimatyzator przenośny kupić oraz nauczyć jego obsługi.

Wykończenie wnętrz, a klimatyzacja

architektPrzed rozpoczęciem prac wykończeniowych warto jest zastanowić się w jakim miejscu umieści się urządzenie jakim jest klimatyzator. Także zamontować urządzenie klimatyzujące lepiej jest przed pracami wykończeniowymi. Gdyż podczas montażu bardzo często wierci się otwory w ścianach. Lepiej jest wykonać te prace, już po zamontowaniu klimatyzacji. Jednak z firm oferująca wykończenia wnętrz w Gdańska, także zajmuje się montażem klimatyzacji:

  • ściennych,
  • podsufitowych,
  • przypodłogowych,
  • kasetonowych,
  • kanałowych.

Poza tym mają w swoim zespole architekta, który zajmie się zaprojektowaniem i umieszczeniem w odpowiednim miejscu klimatyzacji, aby pasowała do całego wnętrza. Warto jest skorzystać z sług architekta wnętrz, wtedy urządzenie klimatyzacji nie będzie widoczne, a my będziemy cieszyli się chłodem w pomieszczeniu.


Napisane na podstawie:


Krótkie podsumowanie:

Firmy remontowe jak najbardziej mogą zająć się montażem klimatyzacji. Oczywiście, w takim przypadku taka ekipa powinna posiadać fachowca z tej dziedziny, aby później wszystko działało sprawnie.