dj na wesele

Czy dj na wesele znajdzie coś przydatnego w banku muzyki?

Banki muzyki to miejsca w sieci, w których można nabyć podkłady muzyczne do bardzo wielu różnych działań. Płaci się za nie i korzysta z nich na wolnej licencji prawie bez ograniczeń. Może ich użyć także dj na wesele, aby uatrakcyjnić prowadzoną przez siebie imprezę.

Bank muzyki – jak to działa?

nagrywane podkłady muzyczneW Internecie wiele jest banków, które za pewną, przeważnie niską opłatą oferują wykorzystanie utworów. Są to przeważnie podkłady muzyczne. Można je usłyszeć w różnego rodzaju produkcjach reklamowych, ale nie tylko. Każdy ma możliwość z nich skorzystać po uiszczeniu stosownej opłaty. Większość może być użyta do celów komercyjnych, jak i prywatnych. Jeśli więc się chce, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki utwór dodać do swojej prezentacji Powerpoint, zrobionej na zajęcia na uczelni. Równie dobrze jednak ktoś może z tego samego fragmentu uczynić inny użytek. Jedną z cech podkładów, znajdujących się w bankach muzyki jest bowiem właśnie to, że każdy ma do nich dostęp. Można je sobie odsłuchiwać, a następnie zdecydować się na któryś. Kiedy już się go opłaci, to można zacząć się nim posługiwać. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w tym samym czasie może tej melodii używać ktoś inny, nawet osoba z podobnej branży i też z Katowic. Jeśli więc ktoś szuka indywidualnej ścieżki dźwiękowej to nie znajdzie jej w zbiorach royalty music.

Co może zrobić z muzyką z banku muzyki dj na wesele?

dj na weseleDj na wesele to akurat taka branża, w której całkowita unikatowość podkładów nie jest potrzebna. Zwłaszcza, jeśli będzie się je chciało wykorzystywać na weselach, nie muszą stanowić oryginalnych utworów. Funkcje podkładów royalty free na weselu:

  • dźwięczny przerywnik, zachęcający do zajęcia miejsc przy stole
  • przerywnik między utworami charakterystyczny dla danego dj’a
  • muzyka tuż przed rozpoczęciem tańców
  • podkład specjalnej prezentacji przygotowanej przez Młodych we współpracy z dj’em

Dobrze jest, kiedy dj na wesele ma jakiś swój znak rozpoznawczy. Może nim być na przykład charakterystyczny przerywnik muzyczny, informujący o tym, że czas już coś przekąsić, podczas gdy dj uda się na chwilową przerwę. Można użyć samego podkładu i tylko prowadzić w jego trakcie konferansjerkę, można też nagrać specjalną zapowiedź. Oba te rozwiązania są do rozważenia, ponieważ oba mogą brzmieć profesjonalnie. Warto, aby dj zadbał o każdy szczegół i również o to, aby przed rozpoczęciem tańców goście nie wchodzili do lokalu bez żadnej oprawy muzycznej. Zdarza się, że używa się na początku jakiegoś utworu dobrze wszystkim znanego. Taki przypadek widziałam na Śląsku. Nie wszyscy jednak są do tego rozwiązania przekonani, ponieważ kiedy jakaś muzyka leci w kółko przez pół godziny, to każdego zaczyna w końcu irytować. Lepszym więc rozwiązaniem jest użycie podkładu bez żadnych słów, a wtedy tworzy on tło, którego nie trzeba zauważać. Poza tym można naprzemiennie puszczać dwa lub trzy takie utwory, dbając jednak aby nie zagłuszały one składania życzeń. Ważne, aby taki utwór był dobrany rozsądnie. Nie może być ani zbyt hałaśliwy, ani tym bardziej smętny. Niekiedy banki oferują możliwość zakupienia płyty z utworami udostępnionymi na licencji royalty music. Dzięki temu ma się większy wybór i można ciekawiej wypełnić przerwy pomiędzy kolejnymi tanecznymi zrywami.

Podkłady do prezentacji dla rodziców i inne zastosowanie

tworzona muzyka do prezentacjiDj może także zapewnić Młodym podkład do prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez nich dla rodziców. Jeśli nie zadbali oni o oprawę muzyczną tak ważnego momentu, powinni porozmawiać o tym wcześniej z djem. Z pewnością uda się w tej kwestii dogadać tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Na pewno wówczas ten ważny moment przebiegnie sprawnie i zapewni wiele emocji rodzicom, jak i ich dzieciom. Chętni do użytkowania podkładów z banku muzyki mogą być także kamerzyści weselni. Dzięki takim melodiom bowiem mogą oni uatrakcyjnić swój film, który wręczą nowożeńcom po zmontowaniu materiału ze ślubnej ceremonii i wesela.

 


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

  • DJ Santi – strona internetowa prezentująca DJ na wesele z Katowic
  • Soundrive.pl – internetowy portal poświęcony muzyce
  • Royaltyfreeheaven.com – internetowy bank muzyki do filmów i podkładów muzycznych

Podsumowanie

Dj na wesele może znaleźć przydatne podkłady w banku muzyki. Mogą one stanowić przykładowo nietuzinkowe przerywniki między utworami lub kolejnymi fazami wesela.