zakładanie spółek przez internet

Co zrobić, gdy chcesz założyć spółkę?

Co zrobić, gdy spółka jest to rodzaj działalności osób prawnych lub też osób fizycznych, która jest oparta na umowie lub na statusie, której celem jest prowadzenie jakiejś działalności gospodarczej. Istnieje kilka rodzajów spółek, zależnie, według jakiego prawa zostały stworzone umowy.

Jak założyć spółkę?

zarejestrowana spółka handlowaJeśli chce się założyć własną spółkę, to w pierwszym kroku należy się określić, jaki to ma być rodzaj spółki:

 • jawna
 • cywilna
 • partnerska
 • akcyjna
 • komandytowa
 • komandytowo – akcyjna
 • z ograniczoną odpowiedzialnością

Jeśli nie mamy pojęcia żadnego o tym, jak to powinno wyglądać, to możemy skorzystać z takiej usługi jak zakładanie spółek. We Wrocławiu działa kilka firm, które się tym zajmują. Pomogą oni sporządzić umowę spółki. Taka umowa musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Dokument muszą podpisać wszyscy wspólnicy. Po podpisaniu umowy, ma się maksymalnie sześć miesięcy, aby wpisać spółkę do Krajowego Rejestru Sądowego. Gdy już prowadzimy swoją działalność to warto zadbać o odpowiednie usługi księgowe. We Wrocławiu istnieje biuro rachunkowe, które bez problemu zajmie się każdą księgowością obojętnie jak dużej firmy. Gdy prowadzi się własną działalność, księgowość jest bardzo ważną kwestią. Gdy firma będzie liczyła dużą ilość pracowników, opłaca się wtedy zatrudnić własną księgową. Jednak w przypadku mniejszych firm bardziej sprawdzają się biura rachunkowe lub prowadzenie księgowości samemu. W tym drugim przypadku pomocna może być księgowość online lub programy do księgowości.

Agencja public relations – warto?

szkolenie przez agencję PRGdy już założy się własną działalność należy pamiętać o odpowiednim marketingu oraz promocji, aby pozyskiwać klientów, którzy będą chcieli skorzystać z naszych usług. Gdy nie mamy doświadczenia w tek kwestii warto na przykład skorzystać z takiego podmiotu, jakim jest agencja public relations. Pomogą oni nam w zaistnieniu na rynku oraz w tym, aby świadomość o naszej firmie, jak i o naszym produkcie dotarła do jak największej liczby ludzi. Agencja PR z Warszawy zatrudnia osoby, które znają się na różnych branżach, jak i współpracowały różnymi osobami z przeróżnych branż. Dlatego tego typu usługi są stanie każdemu klientowi zagwarantować usługi na jak najwyższym poziomie z pełnym profesjonalizmem. Poza tym na rynku można spotkać takie agencje public relations, które specjalizują się z danych dziedzinach, jak na przykład:

 • PR korporacyjny
 • PR produktowy
 • PR medyczny
 • PR kosmetyczny

Obecnie także można się spotkać z pojęciem e-PR czyli jest to budowanie wizerunku w sieci, co w obecnych czasach jest bardzo ważne, gdyż większość potencjalnych klientów właśnie korzysta z sieci, aby dowiedzieć się czegoś o danej usłudze lub z niej skorzystać.

Nie można zapominać o stojakach reklamowych

metalowy stojak reklamowyWiadomo, gdy już się będzie posiadało firmę, to nie obce będą nam targi oraz wystawy. Na tego typu eventy należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim zainwestować w odpowiednie stoisko reklamowe. Także ważne są stojaki reklamowe. To na nich można przedstawić całą ofertę firmy. Takie stojaki reklamowe z kartonu to świetna inwestycja na targi wystawnicze. Także dobrym pomysłem na wystawy oraz targi będą gadżety reklamowe, które można wręczać. W tym przypadku potencjalni klienci, zobaczą, że nasza firma dna o szczegóły. Poza tym warto jest wybierać praktyczne gadżety reklamowe, dzięki czemu za każdym razem, gdy ktoś sięgnie po niego, to będzie sobie utrwalał wizerunek naszej firmy.


Dodatkowe wiadomości związane z tematem dostępne na:

 • Bankier.pl – portal internetowy z najnowszymi wiadomościami ze świata biznesu i finansów
 • Verdena-wirtualnebiuro.pl – strona internetowa firmy z Wrocławia oferującej zakładanie spółek

Podsumowanie

Założyć swój własny biznes ze wspólnikiem nie jest wcale tak łatwo. Po pierwsze trzeba się ze sobą dogadać, a także nie można zapominać o dokonaniu wszystkich formalności. Również nie można zapominać o promocji swojej firmy, aby odnosiła ona sukces na rynku. Sz założyć spółkę?