Folia stretch

Co przykładowo można zapakować w folię stretch?

Kiedy wysyłamy jakąś przesyłkę albo decydujemy się na przeprowadzkę, z całą pewnością najważniejsze będzie to w jaki sposób zapakujemy transportowane rzeczy. Często, aby zaoszczędzić, nadajemy paczkę nie zapakowaną w karton, ale owiniętą folią. Daje to nam najbardziej również gwarancję bezpieczeństwa dla naszych przedmiotów. Jakie rodzaje opakowania najlepiej zastosować i co pakować w odpowiednie ich rodzaje?

Folia stretch i jej zastosowanie

Folia stretchNajpopularniejszym materiałem wśród tych stosowanych do pakowania rozmaitych przedmiotów, z całą pewnością należy folia stretch. Jest ona tak pożądana głównie dlatego, że daje nam naprawdę wiele możliwości. Przede wszystkim dzięki takiej folii będziemy mogli z łatwością zapakować i odpowiednio zabezpieczyć nawet najdrobniejsze elementy. Folia stretch daje nam podwójne zastosowanie, opakowuje i zabezpiecza. Jest ona całkowicie transparentna, co z całą pewnością ułatwi nam już rozpakowywanie, wiedząc z czym mamy do czynienia. Poza tym, że jest przeźroczysta, folia takiego rodzaju również jest bardzo elastyczna. Dlatego właśnie zastosowanie jej do zapakowania różnego kształtu i różnych wielkości przedmiotów nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Jakie mamy rodzaje folii stretch??

  • ręczna,
  • maszynowa,
  • jumbo.

Poszczególne rodzaje folii różnią się od siebie właściwościami mechanicznymi oraz zastosowaniem. Folie ręczne mają są najcieńsze z nich. Jednak dzięki temu również jest łatwa do użycia. Jej wytrzymałość jest równie wysoka, głównie ze względu na właściwości rozciągania i przylepności. Najtwardsza z tych trzech rodzajów folii jest zdecydowanie folia stretch maszynowa. Jest ona używana w przemyśle, najczęściej do owijania palet w celu zabezpieczenia produktów na niej się znajdujących. Jest grubsza, ale przy tym bardziej rozciągliwa, aby uniknąć ewentualnych zniszczeń mechanicznych podczas owijania. Folia stretch jumbo jest folią najtrwalszą i najbardziej uniwersalną. Może zostać zastosowana i w owijarkach maszynowych i do pakowania ręcznego. Ze względu jednak na grubość jej zwoju, pakowanie ręczne może być przy jej pomocy dość kłopotliwe. Dużym plusem tej folii jest to, że można kupić ją w trzech stopniach rozciągliwości.

Bawełniane torby ekologiczne – również dobre do pakowania

Bawełniane torby ekologiczneJest jednak jeszcze kilka innych sposobów na to, jak skutecznie zapakować nasze rzeczy. Możemy rozważyć połączenie kilku materiałów naraz. Jeśli uznamy, że użycie jedynie kartonu będzie zbyt mało skuteczne, z całą pewnością użyć powinniśmy również folii stretch. Jednak dobry efekt estetyczny dadzą również użyte do zapakowania torby bawełniane, wykonane z ekologicznego materiału. Jeśli wysyłamy jakieś przedmioty do kogoś znajomego za granicą albo do rodziny czy znajomego w formie podziękowania, zdecydowanie samo opakowanie w folię mogłoby nie wystarczyć. W takiej sytuacji powinniśmy rozważyć możliwości jakie dają zastosowane torby bawełniane, któregoś z wiodących producentów. Torba tego rodzaju zdecydowanie zapewni również dodatkową formę amortyzacji. Kiedy zapakujemy w nią przesyłaną rzecz, a torbę owiniemy folią, będzie to jak najbardziej dobry sposób na wysłanie bezpiecznie przesyłki, gwarantujący zminimalizowanie uszkodzeń. Zatem folią stretch można owinąć wszystko. Będzie się nadawała również do owijania tkanin, które nie wywołają efektu przyklejenia się folii do powierzchni. Mimo to wtedy również folia spełni swoje przeznaczenie.

Gadżety z nadrukiem – z powodzeniem zawiń je w folię stretch

Gadżety z nadrukiemPodając kolejny przykład uniwersalności folii stretch można wspomnieć jeszcze o wielu elementach. Pozostając przy dbaniu o ekologię można jako dobrą rzecz do zapakowania w folię stretch podać eko gadżety. Można pod tym stwierdzeniem rozumieć zarówno różne biurowe artykuły wykonane z papieru z recyklingu, jak i również rozmaite nowości technologiczne jak na przykład ładowarki solarne. Jest to dość nietypowy przykład, jednak doskonale pokazuje to, że folia stretch może z powodzeniem służyć do zapakowania każdego przedmiotu. Wykonane z różnych materiałów i różnych kształtach elementy, zapakowane właśnie a tą folię będą mogły być przechowywane bezpiecznie i przewożone. Pakowanie w folię rzeczy z papieru gwarantuje również wodoszczelność opakowania.


Źródła:


Podsumowanie:

Jak widać po podanych wyżej przykładach w folie stretch można zawinąć naprawdę wszystko. Będzie odpowiednia w każdym przypadku, głównie biorąc pod uwagę jej cechy mechaniczne i fizyczne. Warto zdecydowanie mieć jeden egzemplarz folii stretch w domu.