organizacja wesela

Co przyda się członkom zespołu weselnego?

Zawód muzyka jest z całą pewnością bardzo wymagający. Zazwyczaj związany jest z wieloma wyjazdami i życiem na walizkach. To samo dotyczy zespołów muzycznych. Jest to zawód, który wymaga dyspozycyjności w weekendy i podróżowania po całej Polsce. Jakie zatem elementy będą dla zespołu muzycznego pomocne?

Zespół weselny – dlaczego jego praca jest tak wymagająca

zespół na weseleSpecyfika pracy zespołu muzycznego, wynajmowanego na weselę jest trochę odmienna od innych zespołów muzycznych. Oczywiście wykonują oni taką samą pracę, jednak różnica jest formie jej wykonywania. Wszyscy członkowie zespołu muzycznego muszą oczywiście trenować i organizować próby. Bez tego, jakoś wykonywanych przez nich usług mogłaby nie spełniać oczekiwań par młodych. Na czym polega największa trudność bycia w zespole muzycznym grającym na weselu? Najczęściej jest to zajęcie wykonywane dodatkowo, poza pracą zawodową. Dlatego właśnie spędzanie jeszcze weekendów w pracy może być dość wyczerpujące. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że praca zespołu weselnego kończy się o czwartej nad ranem. Dodatkowym utrudnieniem będzie z całą pewnością to, że muszą oni również dotrzeć na miejsce wesela, a czasami jest to związane z kilkugodzinną podróżą. W okresie wiosenno-letnim zespół weselny ma szczególnie dużo pracy. Jest to okres najczęściej wybierany na organizowanie wesela. W tym czasie członkowie zespołów weselnych muszą uzbroić się w szczególną cierpliwość i wytrwałość. Należy jednak wspomnieć, że ta praca sprawia im również przyjemność. W końcu są muzykami, a każdy kontakt z muzyką jest dla nich czymś pozytywnym. O co powinni zadbać członkowi zespołu weselnego, aby ich zespół cieszył się dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim powinni skupić się na:

  • posiadaniu wielu instrumentów,
  • zróżnicowanym repertuarze,
  • indywidualnym podejściu do klienta,
  • prowadzeniu zabaw weselnych i konkursów.

Jeśli zespół na wesele, któryś z warszawskich, jest w stanie zaoferować wszystko z wyżej wymienionych elementów swoim gościom z całą pewnością będzie cieszył się zapełnionym kalendarzem z terminami wesel nawet na dwa lata wcześniej.

Sposoby na przemieszczanie się – tania wypożyczalnia samochodów

tania wypożyczalnia samochodówJak już wspomnieliśmy wcześniej praca zespołu weselnego związana jest często z dalekimi podróżami. Wynająć może ich para młoda z każdego zakątka Polski. Oczywiście jeśli będą chcieli pełnić usługi na terenie całego kraju. Może to jednak być dość problemowe, a z całą pewnością kosztowne. Dlatego właśnie zespoły muzyczne mogą skorzystać z rozwiązań jakie dają wypożyczalnie. Jednym z nich będzie wypożyczalnia samochodów. Jeśli wybiorą którąś, oferującą najniższe ceny, z całą pewnością będzie to dla nich korzystne. Oczywiście będą musieli wziąć pod uwagę samochód większych gabarytów, który umożliwi im przewiezienie sprzętu i pomieści wszystkich członków zespołu.
Wynajem busów to drugie rozwiązanie, z którego mogą skorzystać. Jednak w tym przypadku trzeba upewnić się, że wynajęty przez nas bus będzie w stanie pomieścić nasz sprzęt. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, będzie to korzystniejsza opcja.

Mały niezbędnik muzyka – krople do oczu

krople do oczuOczywiście praca przez cała noc związana jest z dużym wysiłkiem. Jednak członkowie zespołu muszą być przez cały czas trwania imprezy aktywni i nie może być widać po nich zmęczenia. Dla wokalisty będzie szczególnie ważne, aby zadbał o swoje struny głosowe. Dobrze będzie zaopatrzyć w tabletki nawilżające gardło. Jeśli chodzi o pozostałych członków zespołu kluczową sprawą może okazać się odpowiednie nawodnienie. Będzie to pomocne przy utrzymaniu odpowiedniej kondycji i zmęczenie nie będzie aż takie odczuwalne. W zestawie każdego muzyka powinny znaleźć się również krople do oczu, najlepiej takie nawilżające. Jeśli przez długi czas nasze oczy pracują czytając nuty czy słowa, a dodatkowo nasz organizm jest bardziej niż zwykle zmęczony, z całą pewnością oczy są narażone na wysuszenie czy zaczerwienienie. Jeśli któryś z muzyków ma wadę wzroku, zdecydowanie wygodniejsze niż okulary będą szkła kontaktowe. Nie będą one przeszkadzać muzykowi podczas grani ana instrumencie. Każdy powinien wziąć taką możliwość pod uwagę.


Źródłami tekstu są:


Podsumowanie

Będąc członkiem zespołu weselnego, z całą pewnością należy skupić się na odpowiednich akcesoriach, które uczynią pracę łatwiejszą. Ważne również będzie odpowiednie podejście do zleceń i dbanie o organizm.