myjnia bezdotykowa

Co powinno się znaleźć w myjni samoobsługowej?

Myjnia bezdotykowa jest miejscem, gdzie możemy umyć nasz samochód. W tej myjni wykorzystuje się gorąca wodę pod ciśnieniem oraz chemiczne środki czyszczące. Takie myjnie cieszą się coraz to większą popularnością.

Czy warto inwestować w myjnie samoobsługową?

myjnia samoobsługowaMyjnia samoobsługowa i jej budowa to droższa inwestycja od myjni dotykowej, jednak biznes ten bardziej się opłaca w dzisiejszych czasach. Do tego także zaleta myjni samoobsługowej jest to, że koszta utrzymania oraz eksploatacji są niższe. Podczas budowy myjni bezdotykowej należy pamiętać o systemie uzdatniania wody lub zamontować obieg zamknięty, aby zanieczyszczenia, które powstają podczas tego mycia rożnymi chemikaliami nie dostawały się do gleby. Jeśli chcemy założyć własną myjnie to w pierwszej kolejności musimy mieć teren, na którym ona powstanie. Następnie musimy zadbać o odpowiednie wyposażenie myjni, czyli w dystrybutory gorącej wody pod ciśnieniem oraz środków chemicznych. Jeśli szukamy wyposażenia myjni, to warto jest zatrudnić firmę, która wykona nam takową od początku do końca, razem ze wszystkimi instalacjami oraz zabudową. Obecnie także w Polsce można otrzymać dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę własnej myjni samoobsługowej. Może to być z programów, które są dedykowane małym oraz średnim przedsiębiorstwom.

Kanały wentylacyjne w myjni bezdotykowej

kanały wentylacyjneKanały wentylacyjne w myjniach, szczególnie tych zamkniętych są bardzo ważną częścią jej funkcjonowania. Najczęściej w myjniach jest to wentylacja przemysłowa. Wentylacje takie działają na zadzie grawitacyjnej lub są wspomagane przy pomocy urządzeń mechanicznych. Wentylacja grawitacyjna wykorzystuje naturalnych ruch powietrza, a więc ciepłe powietrze jest unoszone do góry. Aby taki rodzaj wentylacji mógł działać poprawnie musi być miejsce gdzie powietrze będzie wchłaniane, kratka u dołu drzwi lub nawiewniki w oknach, Dzięki temu wentylacja grawitacyjna będzie działała poprawnie. Wentylacja mechaniczna działa podobnie, jednak obieg powietrza jest wspomagany przy pomocy urządzenia. Bardzo często w takim przypadku w kratkach wentylacyjnych montowane są mechanizmy wglądające jak wiatrak. W myjniach zamkniętych, panuje wilgoć, dlatego montaż wentylacji w takich miejscach jest bardzo ważny, aby dana wilgoć nie wchłaniała się do ścian.

Ogrodzenie myjni jest bardzo ważne

myjnia automatycznaOgrodzenie myjni, jak innych terenów, których jesteśmy właścicielami jest bardzo ważne. Ogrodzenia są elementami, których zadaniem jest wyznaczenie granic działki. Także po zamknięciu naszej myjni wiemy, że nikt niepowołany nie dostanie się na jej teren. Ogrodzenia w Warszawie, które są wykonywane dla myjni samochodowych mogą być:

  • siatkami ogrodzeniowymi
  • ogrodzeniem panelowym
  • ogrodzeniem prefabrykowanym
  • ogrodzeniem z desek

Ogrodzenia panelowe są dość popularne jeśli chodzi o ogradzanie terenu wokół każdego rodzaju myjni. Ogrodzenia te są dość tanie, poza tym ich montaż przebiega sprawnie i szybko. Zaletą także ogrodzeń panelowych jest ich stabilność oraz trwałość. Oczywiście ogrodzenia te są wytrzymałe, jeśli posiadają warstwę ocynkowania, dzięki czemu są odporne na korozje oraz szkodliwe i zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli, aż tak nie zależy nam na bezpieczeństwie, to teren działki z myjnią możemy ogrodzić jedynie balustradami. Balustrady w takim przypadku mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najpopularniejszym jest metal.


Więcej na ten temat na:

  • Kobylas – strona internetowa firmy wykonującej odpylanie przemysłowe
  • Laserwash – witryna internetowa firmy oferująca myjnie bezdotykowe
  • Moto.pl – portal internetowy z wiadomościami i artykułami motoryzacyjnymi

Podsumowanie

Biznes polegający na prowadzeniu własnej myjni samoobsługowej jest na pewno dobrym pomysłem. Coraz większa liczba osób korzysta właśnie z tego rodzaju myjni, gdyż gwarantuje ona czystość samochodu jak i nas samych po korzystaniu z jej.