odchudzanie

Co będzie najlepsze dla osoby, która zdecyduje się na odchudzanie?

Panująca od przynajmniej kilku lat moda na zgrabną sylwetkę powoduje, że coraz więcej osób – nawet tych nie mających nadwagi – decyduje się na zrzucenie kilku kilogramów lub wyrzeźbienie sylwetki. Nie każdy jednak wie jak się za to zabrać i często wyrządza sobie krzywdę.

Jak rozsądnie rozpocząć odchudzanie bez efektu jojo?

odchudzaniePrawda jest taka, ze do zrzucenia zarówno kilku jaki kilkunastu i kilkudziesięciu kilogramów potrzebna jest cierpliwość i silna wola. Większość z nas jej nie ma i pragnie uzyskać jak najbardziej spektakularne efekty w możliwie krótkim czasie. Przyczynia się do tego fakt, że najczęściej na ostatni moment dochodzimy do wniosku, że zbliża się wesele, sylwester, ważna uroczystość lub wakacje i warto byłoby poprawić swój wygląd. Sprowadza się to do jednego mianownika – głodówki. Jest to tak naprawdę najgorsze co możemy zrobić, ponieważ pozbawimy się jedynie wody z organizmu, spowolnimy metabolizm i będziemy nerwowi. Warto dodać, że po zakończonej głodówce od razu przybędzie nam znacznie więcej kilogramów niż udało się zgubić, ponieważ zaczniemy się uporczywie obżerać. Innym rozwiązaniem są zabiegi wyszczuplające. Spodziewamy się po nich natychmiastowego efektu i przynajmniej jednego rozmiaru mnie, nie zdając sobie sprawy, jak to działa. Każdy kto oczekuje utraty wagi po zabiegu będzie rozczarowany, ponieważ mają one na celu:

  • poprawienie wyglądy skóry,
  • zmniejszenie obwodu o kilka centymetrów,
  • likwidacja tkanki tłuszczowej,
  • uelastycznienie skóry i inne.

Rezultaty zależą oczywiście od tego na jaki zabieg się zdecydujemy, jednak warto zaznaczyć, że żaden z nich nie powoduje utraty wagi, a jedynie poprawienie jej wyglądu. Wobec tego sprawdzają się jako wspomaganie odchudzania, a nie jego jedyna metoda.

Wyciskarka niezbędnym elementem wspomagającym zdrową dietę

WyciskarkaDietetycy twierdzą, że skuteczne odchudzanie aż w 70 procentach zależy od diety. Zatem trudno o zrzucenie kilogramów bez zmiany nawyków żywieniowych. Tutaj kluczową rolę odgrywają regularne posiłki – najlepiej, by było ich pięć. Musimy wykluczyć wszelką chemię, fastfoody i najlepiej ograniczyć słodycze. Częste jedzenie w małych ilościach powinno zapobiegać chęci podjadania. Konieczne jest także ograniczenie spożywania słodkich i gazowanych napojów, w których znajduje się mnóstwo kalorii. Cukier działa podobnie jak używki, uzależnia i sprawia, ze mamy ochotę spożywać go więcej i więcej. Alternatywą dla słodkich napojów jest wyciskarka, dzięki której w domowych warunkach przyrządzimy pyszne i zdrowe soki. Te kartonowe, które można kupić w sklepie posiadają duży dodatek cukru i konserwanty, zatem ich picie jest wysoce niewskazane. Obecnie mówi się o tym, że najlepsze są wyciskarki wolnoobrotowe, które zgniatają owoc i warzywo, nie wytwarzają wysokiej temperatury, a w wyniku tego zachowują cenne wartości odżywcze. Dokładne zgniatanie i oddzielanie pulpy powoduje, że uzyskujemy więcej soku niż w przypadku sokowirówki. W rankingach konsumentów najwyższe miejsca zajmuje wyciskarka hurom. Użytkownicy tych urządzeń najbardziej doceniają niezawodność, jakość wykonania, wygodę czyszczenia, jakość soku i moc. Zazwyczaj wolą zainwestować nieco więcej w sprzęt, który posłuży im dłużej i lepiej się sprawdzi. Jeśli więc zamierzasz stracić parę centymetrów w talii, zaprzyjaźnij się z wyciskarką!

Czy fitness club pomoże w odchudzaniu?

fitness clubMimo, że zdrowa dieta jest najistotniejsza, to to właśnie ćwiczenia modelują i ujędrniają sylwetkę. Można oczywiście wykonywać je na własną rękę, jeśli jednak brakuje nam motywacji i borykamy się z nadwagą, lepiej jest odwiedzić fitness klub. Zajęcia w grupie wywołują chęć rywalizacji, a instruktorzy zalecą ćwiczenia, które nie będą obciążać stawów. Grupy najczęściej są podzielone według poziomu zaawansowania, dlatego nie obawiaj się, ze trafisz do takiej, w której są same szczupłe i wysportowane kobiety! To doskonała okazja, by nie tylko zadbać o zdrowie, ale też zawiązać nowe znajomości i wzajemnie się motywować.


Więcej w tym temacie odchudzania można znaleźć na:


Podsumowanie

Odchudzanie będzie najbardziej efektywne, jeśli połączysz wszystkie powyższe metody. Wprowadzaj powoli zmiany w jadłospisie i poziomie zaawansowania ćwiczeń, dzięki temu nie zniechęcisz się na starcie!