Ciężkie buty typu wojskowego

Większość z nas rozważała kiedyś, lub obecnie, zakup ciężkich butów. Są one stałym elementem wielu subkultur o tle muzycznym, takich jak punkowcy czy metalowcy. Dziwna, a zarazem pociągająca cecha tego rodzaju obuwia, jakim jest toporność i teoretyczna niezniszczalność, do dziś znajduje wielu zwolenników.

Ciekawa moda butów wojskowych

Buty wojskoweIstnieje dużo typów ciężkiego obuwia wojskowego. Najbardziej znane są martensy i glany – skórzane, wysoko wiązane, ciężkie buty. Glany różnią się od martensów blachą wszytą w miejsce zajmowane przez palce. Buty wojskowe posiadają wiele zalet, takich jak wielka wytrzymałość oraz nieprzemakalność. Większość, choć nie wszystkie, jest wykonana ze skóry odpornej na działanie czynników pogodowych. Buty te wymagają specyficznego rodzaju profilaktyki – należy je impregnować oraz regularnie czyścić. W ten sposób zachowają świeżość oraz nie zniszczą się przez bardzo długi czas. Niektóre modele potrafią służyć przez dziesięć lub więcej lat. Nie są to buty dla każdego, ponieważ ich ciężar potrafi przestraszyć przeciętnego odbiorcę. Noga jednak szybko przyzwyczaja się do tej pozornej niedogodności, dopasowując się do kroju oraz przyjmując ciężar do rutyny. Buty wojskowe doskonale sprawdzają się w warunkach polowych, w lesie, na górskim szlaku lub na terenach podmokłych. Będą idealne również do niedzielnego wypadu na ryby czy pod namioty. Aby wybrać najlepszy model takiego rodzaju obuwia, warto na początek udać się do sklepu stacjonarnego.

Wielu producentów do dzisiaj oferuje nawet modne aranżacje butów, które mają swoje pochodzenie w regularnym wojsku. Istnieje niezliczone grono fanów takiego obuwia, które przybiera coraz to nowsze formy i palety barw, dostosowując się na bieżąco do panującej mody oraz trendów.