zespół muzyczny na weselu

Ciekawe pomysły na uatrakcyjnienie wesela

Organizacja wesela to zawsze duże wyzwanie, a obecnie zważywszy na to jak szybko zmieniają się trendy związane z organizacja uroczystości i zabawy zadanie to stało się jeszcze trudniejsze. Z tego powodu postaramy się przedstawić jakie rozwiązania są obecnie na czasie i jakie są ich wady i zalety.

Muzyka na wesele – dj na wesele

dj na weseluDość oczywistą kwestią, jeśli chodzi o organizacje wesela, jest zapewnienie odpowiedniej oprawy muzycznej. Jednak obecnie coraz częściej w Polsce odchodzi się od organizacji klasycznych, czyli takich typowo polskich wesel na rzecz bardziej nowoczesnych przyjęć, a co za tym idzie coraz częściej na weselu powinien znaleźć się DJ i dość współczesna muzyka. Jednak od tego jakiego DJ-a wybierzemy w dużej mierze będzie zależeć to czy wesele będzie udanego, dlatego wybierać trzeba rozważnie. A na co należy zwrócić uwagę przy wyborze DJ-a? Sprawdzamy przede wszystkim to jakie ma on oceny i opinie wśród poprzednich klientów, jakim dysponuje on sprzętem, jakie ma doświadczenie, jaki posiada repertuar. Zaletą rozwiązania jakim jest DJ na wesele jest nie tylko nowoczesny charakter uroczystości, ale także można by ty wskazać takie cechy jak:

 • mała ilość przerw
 • możliwość zagrania dowolnej muzyki
 • dobra jakoś muzyki
 • atrakcyjna cena

Należy się jednak liczyć z tym, że nie każdy DJ jest dobrym wodzirejem i nie koniecznie musi umieć dobrze poprowadzić zabawę, choć i tak się zdarza. Warto zatem w tym momencie się zastanowić na ile ważna jest kwestia wodzireja na weselu.

Wodzirej na wesele – czyli właściwie kto?

wodzirej na weseluJak już wspomniane zostało nie zawsze DJ okazuje się dobrym wodzirejem co oznacza, że nie zawsze potrafi on zachęcić uczestników wesela do zabawy i poprowadzić wszelkiego rodzaju gry i zabawy weselne. Choć bywają i DJ-e, którzy w tej funkcji sprawdzają się doskonale. Ważny jest natomiast fakt, że obecność takiego wodzireja na weselu jest bardzo istotna, ponieważ często jest to osoba, która decyduje o tym czy zabawa będzie udana, czy nie. Dlatego, jeśli mamy obawy co do tego czy DJ, czy też członkowie zespołu muzycznego, którzy zajmują się oprawą muzyczna na weselu będą potrafili poprowadzić nasze wesele i sprawić by wszyscy dobrze się bawili warto pomyśleć o wynajęciu profesjonalnego wodzireja, taka mini atrakcja a może sprawić, że nasz ślub będzie niezapomnianym wydarzeniem. Problemu ze znalezieniem profesjonalnego wodzireja z dużym doświadczeniem wbrew temu co by się mogło wydawać obecnie nie powinno być. Można tego dokonać choćby za pośrednictwem internetu w którym spokojnie znajdziemy namiary i ogłoszenia profesjonalnych wodzirejów.

Ciekawa atrakcja weselna i pomysł na pamiątki – fotobudka na wesele

fotobudka na weseluDużą popularność w ostatnim czasie zyskało rozwiązaniem jakim są foto budki. Foto budki to z zasady przenośne mikro studia fotograficzne, które umożliwiają wykonywanie seryjnych zdjęć, zwykle w formacie 5×15. Rozwiązanie to pozwala na stworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych pamiątek ślubnych oraz jest także zazwyczaj formą świetnej zabawy dla gości weselnych . Warto jednak w tym momencie zaznaczyć, że nie tylko sama foto budka jest tu ważne ale także towarzyszące jej gadżety i akcesoria, które sprawiają, że zdjęcia są unikalne. Wśród gadżetów wykorzystywanych na weselach do robienia zdjęć w fotobudce można by zaliczyć takie akcesoria jak:

 • wąsy
 • usta
 • kolorowe okulary
 • kapelusze
 • peruki
 • boa z piór
 • zabawne kartki z napisami

W związku z gadżetami warto zwrócić uwagę podpisując umowę wynajęcia budki są one wliczone w cenę wynajmu, a także czy firma oferuje na miejscu pomoc asystenta, który w razie problemów wytłumaczy jak wygląda obsługa fotobudki, zachęci osoby niezdecydowane.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

Twojdzien.com – strona internetowa z ofertą DJ i wodzireja na wesele w Krakowie
Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej
Abrakadabrafotobudka.pl – witryna internetowa firmy z Warszawy oferującej fotobudkę na wesele


Podsumowanie tematu

Organizując wesele pamiętajmy nie tylko by wyglądało ono niezwykle, ale przede wszystkim by wszyscy się na nim dobrze bawili, a co z tym się wiąże nie bójmy się sprawdzić i zainwestować w rozwiązania, które są obecnie modne i które się dobrze sprawdzają gwarantując doskonałą zabawę gościom i młodej parze.