Budowa basenu w ogrodzie

Lubię pływać i zawsze chciałam mieć basen w swoim ogrodzie. Zwłaszcza w upalne dni chętnie bym sobie wskoczyła do basenu. Póki co na przeszkodzie stoi brak owego basenu na moim ogrodzie. Ale to tylko kwestia czasu. Już zaczęłam rozglądać się za odpowiednim wzorem basenu. Mam trochę miejsca na ogrodzie, więc problemu z miejscem raczej nie będzie.

Nowy basen w moim ogrodzie

budowa basenówMam sporo miejsca za domem w ogrodzie by móc sobie tam wybudować basen. Po przejrzeniu kształtów basenów, postanowiłam wybrać okrągły kształt. Wszyscy zazwyczaj mają kształt kwadratowy, a ja wolę się wyróżniać. I tak będę się tylko chlupać w basenie, nie będę pływać jakiś długodystansowych odległości. Po pierwsze zamówiłam ekipę, by wykopali mi dół pod ten basen, by mi go potem zabezpieczyli. Następnie przyjechała ekipa już do właściwej budowy basenu. Zajęli się wykończeniem dołu, podłączeniem odpowiednich rur z wodą. Położyli ładne kafelki wokół basenu i zrobili odpływ. Od razu widać, że budowa basenów nie jest dla nich trudna, mają zapewne duże doświadczenie w tym fachu. Teraz zostało mi kupienie odpowiednich leżaków do tego basenu i stolika. W sumie całość budowy basenu zajęła tak około dwóch tygodni. Wiadomo, że robotnicy nie pracowali codziennie, bo albo ja nie miałam czasu i byłam poza domem, albo oni mieli jakieś pilne wezwanie. Aż tak mi się nie spieszyło by mieć już zaraz basen. Sezon letni zaczyna się za trzy tygodnie. Nawet bardzo ładnie wyszła im ta budowa basenu, potem wszystko ładnie posprzątali tak, że nie było widać aby coś było budowane. Myślę, żeby kupić jakieś rośliny w doniczce i postawić wokół basenu. Basen jest zbudowany na otwartym terenie, więc słońce spokojnie będzie mi nagrzewać wodę.

Ostatnio zdecydowałam się na basen w ogródku. Zamówiłam ekipę budowalną, która wybudowała mi ten basen w kształcie koła. Budowa odbyła się sprawnie i bez przeszkód. Byłam zadowolona z pracy robotników, nawet na samym końcu posprzątali po sobie, gdzie nie każda ekipa to robi.