stoły drewniane

Blaty kuchenne i stoły z drewna – jak o nie dbać?

Blaty kuchenne wykonane z drewna mogą kojarzyć się nam z takim, który w krótkim czasie ulegnie sporym zniszczeniom. Jednak nie powinniśmy zbyt długo trwać w takim przekonaniu, ponieważ powstaje co raz to więcej sposobów na to, aby uczynić drewno przyjaznym materiałem w kuchni.

Stoły drewniane muszą być odpowiednio pielęgnowane

stoły drewnianeNie da się ukryć, że blaty kuchenne są wykorzystywane przez nas z dużą intensywnością. Możemy mieć obawy, że drewno nie będzie najlepszym wyborem. Jednak estetyka jaką mają blaty kuchenne drewniane z całą pewnością wpływa na naszą decyzję. Często wydaje się nam, że będziemy tego żałować. Jednak trzeba nauczyć się patrzeć na tą kwestię zupełnie z innej strony. Blat kuchenny wykonany z drewna może z całą pewnością służyć nam przez wiele lat i to przez te kilka lat może wyglądać równie dobrze jak na samym początku. Najważniejsze będzie, aby wybrać odpowiednie drewno. Musimy zdawać sobie sprawę z narażenia blatu na działanie noża, więc miękkie drewno może nie zdać egzaminu. Z całą pewnością stolarz z Warszawy będzie zmuszony wybrać drewno twarde, które będzie pasowało do naszych wymagań. Oczywiście są już dzisiaj sposoby na to, aby nadać drewnu nowych, lepszych właściwości. Głównie będzie chodziło nam o nadanie im większej trwałości. Jeśli zamówimy do swojego domu usługi stolarskie, powinniśmy już z fachowcem porozmawiać o wybranej metodzie zabezpieczenia drewna. Pierwszym sposobem, który warto wymienić jest oczywiście użycie oleju do blatów kuchennych. Drewno pod jego działaniem staje się bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Jednak najważniejsze będzie to, że oleje pozwalają zachować drewnu odpowiednią wilgotność. W kuchni często się coś rozlewa i wtedy blat narażony będzie na wchłonięcie cieczy. Nie będzie to z całą pewnością korzystne. Oleje tworzą warstwę odporną na wodę. Oczywiście możemy również zdecydować się na to, że nasze blaty kuchenne wykonana któraś warszawska pracownia rzeźbiarska. Jednak w tym przypadku możemy się spodziewać, że drewno nie tylko będzie dobrze wybrane, ale i również estetyka będzie szczególnie atrakcyjna. I w tym przypadku nie można zapominać o potraktowaniu drewna specyfikiem chemicznym, który zadba o jego jakość. Oczywiście nie tylko blatów to dotyczy. Z całą pewnością jeśli stolarz wykonuje również solidne stoły drewniane wykonywane na zamówienie w warszawie, wtedy również musi pamiętać ze szczególną uwagą o zabezpieczeniu blatu stołu, tak aby nie był wrażliwy na wysoką temperaturę i uszkodzenia.

Blaty kuchenne wykonane z drewna to jak najbardziej dobry pomysł. Musimy pamiętać o tym, że jeśli drewno zostanie dobrze zabezpieczone będzie naprawdę wdzięcznym elementem. Nie będziemy musieli bać się o nić innego, tylko o to, aby w regularnych odstępach czasu olejować blat od nowa.