Bierzemy pod lupę profesjonalne farby do włosów

Chyba nie ma kobiety, która chociaż raz nie farbowała swoich włosów. Raz je rozjaśniamy, innym razem decydujemy się na pasemka. Na rynku artykułów fryzjerskich co róż pojawiają się nowe kosmetyki do koloryzacji włosów. Farby do włosów cieszą się największą popularnością, gdyż zapewniają piękne i głębokie kolory.

Profesjonalne farby to bezpieczna koloryzacja naszych włosów

profesjonalne farby do włosówBez względu na to, czy chcemy uzyskać efekt rozjaśnienia czy przyciemnienia, to właśnie profesjonalne farby do włosów są kosmetykami zapewniającymi długotrwałą koloryzację bez uszkadzania kondycji naszych włosów. Firmy kosmetyczne oferują całą gamę kolorów swoich produktów od jasnego blondu skandynawskiego po hebanową czerń. Ponadto, zapewniają one trwałość koloru nawet po kilkunastu myciach, dzięki czemu nie musimy co róż farbować całych włosów i często możemy pozostać przy farbowaniu odrostów, zwłaszcza gdy nasze włosy są długie. Znaczna część farb pokrywa również siwe włosy, które potrafią być zmorą u kobiet w średnim wieku. Na rynku coraz częściej pojawiają się produkty do koloryzacji pozbawione amoniaku, czy perhydrolu, które po dłuższym farbowaniu niszczą i osłabiają strukturę naszych włosów. Jest to bardzo istotne z uwagi na okoliczność, iż farbowanie włosów to ich trwałe zabarwienie na kolor inny niż nasz naturalny. Dzięki profesjonalnym farbom do włosów, mimo trwałej zmiany koloru będą one nadal błyszczące, zdrowe i miękkie w dotyku. Tak naprawdę musimy tylko pamiętać, by wybierane kolory były zbliżone do koloru naszych naturalnych włosów. Pozwala na to szeroka gama kolorów w każdym odcieniu. Blondynki powinny pozostawać przy odcieniach, które rozświetlą włosy i dodadzą im połysku. Podobnie jest z ciemnymi kolorami włosów. Gdy mamy ciemne włosy nie powinniśmy kłaść na nie koloru blond, gdyż nasze włosy mogą stać się żółte. 

Dostępne na rynku profesjonalne farby do włosów możemy stosować same w domu. Większość z nich ma właściwości ochronne i składniki odżywcze. Niemniej najlepiej, by koloryzację pozostawić fryzjerom, dzięki czemu unikniemy efektu nierównomiernego krycia włosów. Profesjonaliści zawsze doradzą nam, który kolor najlepiej pasuje do naszej karnacji, a po ufarbowaniu włosy będą zdrowe i gładkie.