fotografia ślubna pary młodej

Atrakcje weselne czyli dj, fotograf i magik

Organizując jakąkolwiek imprezę i zapraszając gości, zależy nam na tym, aby zapewnić im jak najlepszą zabawę. Jest dzisiaj naprawdę wiele możliwości na to, jak urozmaicić spędzany razem czas. Jednak, kiedy stajemy przed wyborem atrakcji na nasze wesele, może to nie być już takie proste. Zależy nam bowiem na tym, żeby wszyscy wspominali ten dzień jako wyjątkowy.

Fotograf ślubny – od jego wyboru zaczynamy

fotograf ślubny wykonujący zdjęcieOczywiście podczas przygotowywania naszego wesela mamy naprawdę sporo rzeczy do zrobienia. Czasem sami się w tym gubimy, a konieczna okazuje się zrobiona na samym początku lista zadań, na której znajdzie się na pewno:

  • planowanie budżetu weselnego
  • rezerwacja terminów
  • wybranie sukni i garnituru
  • kupienie obrączek
  • wybranie zespołu muzycznego
  • wybranie fotografa

Mimo tego, że wszystkie elementy wydają się jednakowo ważne, pierwsze co chcemy załatwić to sala i fotograf ślubny. Jakie znaczenie w przebiegu ma sala lub restauracja jaką wybierzemy, jest dla każdego oczywiste. Dobrze dopasowany wystrój i przede wszystkim duże i przestrzenne pomieszczenie to podstawa. Nikogo nie zadowoliłby taniec ocierając się o innych gości. Ważne będzie również dla nas rozkład stolików. Niektórym zależy na okrągłych stolikach inni wybiorą stoliki ustawione w jednym rzędzie. Dlaczego jednak tak ważna jest dla nas również fotografia ślubna, wykonywana z całą pewnością profesjonalnie u bydgoskich fotografów. Przede wszystkim dlatego, ze chcielibyśmy pamiętać każdy nawet najmniejszy szczegół z tego dnia. Jest to dla nas najważniejsze wydarzenie, a po kilku latach, na pewno niektóre wspomnienia ulecą. Stąd właśnie duża waga, jaką pary młode przykładają do wybrania odpowiedniego fotografa, który zadba o uwiecznienie wszystkich ważnych momentów.

DJ wodzirej – dwie funkcje, jedna osoba

dj grający na weseluKolejnym punktem na naszej rozbudowanej liście rzeczy do zrobienia jest znalezienie zespołu muzycznego. To czy zabawa uda się każdemu zależy na pewno od tego jaka na naszym weselu będzie grała muzyka. Nie ma to jak muzyka wykonywana na żywo, jednak nie wszyscy decydują się na wynajęcie zespołu muzycznego, częstym wyborem jest również DJ. Niektóre pracy młode na weselu mają zespół muzyczny, a na poprawiny już tylko DJ-a. Jednak głównym powodem dla którego decydujemy się jednak na zespół weselny jest to, że potrzebujemy wodzireja. Na weselu jest wiele konkursów i zorganizowanych dla gości zabaw, to właśnie one odróżniają wesela na tle innych imprez tanecznych. Wodzirej, dajmy na to z Krakowa, to osoba, która je poprowadzi w odpowiedni sposób. Tak aby zachęcić do zabawy wszystkich gości i żeby każdy był zadowolony.Pojawiła się również możliwość, dla tych, dla których zespół muzyczny jest zbędny, a wystarcza im jedynie zatrudniony dj. Mogłoby się wydawać, że wtedy właśnie zabraknie nam osoby, która poprowadzi zabawę poprzez konkursy i gry. W Krakowie, można znaleźć z powodzeniem dj’a wodzireja. Czyli jedna osoba spełni dwie funkcje. Zadba o odpowiedni podkład muzyczny i odpowiednio zainteresuje i zachęci gości do zabawy.

Pokaz magii – dodatkowa atrakcja weselna

iluzjonista wykonujący pokaz magiiPoza tymi oczywistymi elementami wesela, każda para młoda stara się również o zapewnienie gościom dodatkowych atrakcji. Przede wszystkim ważne jest, aby nikt się nie nudził. Dlatego powstaje wiele nowych pomysłów na elementy rozrywki na weselach. Często wybieraną opcją jest ostatnio na weselach fotobudka. Może ona zapewnić zabawę w każdym momencie wieczoru, każdemu kto będzie chętny na jej skorzystanie. Kto wie, może okaże się, że do fotobudki ustawi się nawet kolejka chętnych. Jednym z dobrych pomysłów na atrakcje weselne jest pokaz iluzji. W tym celu para młoda zatrudnia na tę noc iluzjonistę. Jest to jak najbardziej dobry sposób na to, jak zainteresować gości podczas, kiedy młodzi jadą na sesję zdjęciową. A również może okazać się to atrakcyjne dla osób, które akurat nie bawią się na parkiecie, a siedzą przy stolikach. Iluzjonista dostosuje swój repertuar do każdej grupy wiekowej.


Więcej na temat poruszanych zagadnień na:

  • Fotom.info – strona internetowa studia fotografii ślubnej z Bydgoszczy
  • Panzabek.pl – witryna internetowa iluzjonisty wykonującego pokazy magii
  • Slub-wesele.pl – internetowy portal poświęcony branży ślubnej

Podsumowanie artykułu

Warto zatem poszukać nowych rozwiązań, bo na pewno głównie zależy nam na tym, żeby właśnie nasze wesele było oryginalne i inne niż wszystkie. Zapewnienie ciekawych atrakcji naszym gościom, z całą pewnością wywoła u nich same miłe wspomnienia.