Alternatywa dla grzejnika elektrycznego

Poszukując odpowiedniego ogrzewania dla naszego mieszkania, często kierujemy się kryterium ekonomicznym. Chcemy, by w dłuższej perspektywie czasowej koszt ogrzewania był niższy niż dotąd. Kiedy ogrzewamy nasz dom prądem, jest jedno rozwiązanie, które może być szczególnie dla nas opłacalne.

Piec, opłacalny przy drugiej taryfie energii elektrycznej

piec akumulacyjnyJeśli wiemy już, że nasze mieszkanie będziemy musieli ogrzewać przy pomocy prądu, pierwszym wyborem będzie grzejnik elektryczny. Jest on dobrym wyborem w chwili, gdy nie obowiązuje nas tańsza, druga taryfa energii elektrycznej. Jeśli korzystamy z tego typu rozliczenia z zakładem energetycznym, zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie piec akumulacyjny. Jest to urządzenie, za które zapłacimy w sklepie więcej niż za zwykły grzejnik elektryczny, ale inwestycja będzie zwracała nam się przez długi czas w rachunkach, zamieniając w końcu w dodatkowe oszczędności. Dlaczego? Ponieważ piece akumulacyjne pobierają energię elektryczną w czasie obowiązywania tańszej taryfy energii elektrycznej, a ciepło oddają przez pozostałe godziny w ciągu doby. Piec akumulacyjny bowiem, ze względu na swoją konstrukcję, w której zawierają się dodatkowe elementy umieszczone dookoła grzałki akumulujące ciepło. Wbudowany w urządzenie wentylator powoduje cyrkulację powietrza przez wnętrze pieca ogrzewając je, dzięki czemu ogrzewa się ono poprzez elementy akumulujące ciepło. By powietrze nie było zbyt gorące, konstrukcja pieca umożliwia również jego mieszanie się z powietrzem nieogrzanym.

Jeśli więc, przy wyposażaniu naszego mieszkania, jesteśmy gotowi na większy wydatek, by później płacić mniej, warto pomyśleć o piecu akumulacyjnym. Może być on bowiem świetnym wykorzystaniem „tańszego” prądu w naszym domu.